01. marca 2015

Tenis: Gombos získal v Cherbourgu prvý challengerový titul

Slovenský tenista Norbert Gombos získal vo francúzskom Cherbourgu prvý challengerový titul v kariére. Vo finále halového turnaja s dotáciou 42.500 eur si ako nasadená sedmička ...

Norbert Gombos. Foto: TASR/AP
Cherbourg 1. marca (TASR) - Slovenský tenista Norbert Gombos získal vo francúzskom Cherbourgu prvý challengerový titul v kariére. Vo finále halového turnaja s dotáciou 42.500 eur si ako nasadená sedmička poradil so šestkou "pavúka" domácim Benoitom Pairem za 75 minút v dvoch setoch 6:1. 7:6 (4).

Odnáša si prémiu 6150 eur a 90 bodov do svetového rebríčka ATP Entry. Slovenský daviscupový reprezentant hral v Cherbourgu o cennú trofej aj vlani, v rozhodujúcom súboji však nestačil na Francúza Kennyho de Scheppera. V nedeľu to bolo celkovo jeho piate finále na ATP Challenget Tour.

Prvý set bol jasne v réžii Gombosa, ktorý skvele podával a vďaka kvalitným returnom dvakrát prelomil súperov servis. V druhom dejstve prehrával rodák z Galanty 2:5, no v ďalších minútach vyrovnal na 5:5 a vynútil si tajbrejk, v ktorom slávil slávil úspech. Za stavu 6:4 premenil v poradí druhý mečbal.