Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

14. februára 2020

Teplota na Antarktíde po prvý raz prekročila 20 stupňov Celzia, nový rekord namerali na ostrove SeymourNa Antarktíde teplota po prvý raz prekročila 20 stupňov Celzia. Nový rekord zaznamenali brazílski vedci na ostrove Seymour. Teplotu 20,75 stupňa Celzia namerali 9. februára. Tá pritom takmer o celý ...Zdieľať
antarktida 676x451 14.2.2020  - Na Antarktíde teplota po prvý raz prekročila 20 stupňov Celzia. Nový rekord zaznamenali brazílski vedci na ostrove Seymour.


Teplotu 20,75 stupňa Celzia namerali 9. februára. Tá pritom takmer o celý stupeň presiahla doterajší rekord 19,8 stupňa Celzia, ktorý zaregistrovali na ostrove Signy v januári 1982.

Najvyššia teplota na Antarktíde


Naposledy padol teplotný rekord 6. februára na argentínskej výskumnej stanici pri základni Esperanza, kde namerali 18,3 stupňa Celzia. To je najvyššia teplota zaznamenaná doteraz na kontinentálnej Antarktíde.
 

Abnormálny teplotný rekord


Vedci, ktorí zbierajú dáta z odľahlých monitorovacích staníc každé tri dni, označili nový rekord na ostrove Seymour za "neuveriteľný a abnormálny".

“Vidíme trend otepľovania na mnohých miestach, ktoré monitorujeme, ale takéto niečo sme ešte nikdy nevideli," uviedol v tejto súvislosti vedec Carlos Schaefer.


Zdroj: Webnoviny.sk - Teplota na Antarktíde po prvý raz prekročila 20 stupňov Celzia, nový rekord namerali na ostrove Seymour © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
„Voice of Rock“ Glenn Hughes spolu s The Dead Daisies v Bratislave
<< predchádzajúci článok
Až 10 % partnerských vzťahov vznikne v práci. Amazon praje láske nielen na Valentína

Teplota na Antarktíde po prvý raz prekročila 20 stupňov Celzia, nový rekord namerali na ostrove Seymour - diskusné fórum čitateľov