Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. januára 2019

Tisícky protestujúcich v Srbsku požadujú odstúpenie prezidenta VučičaPlagát Aleksandara Vučiča.Zdieľať
Plagát Aleksandara Vučiča. Foto: TASR/AP
Belehrad 20. januára (TASR) - S cieľom dosiahnuť odstúpenie prezidenta Aleksandara Vučiča sa v nedeľu v uliciach srbských miest opäť zišli tisíce demonštrantov. Informovala o tom agentúra HINA.


Protestné akcie, ktoré sú v Srbsku organizované už osem týždňov, prebiehajú okrem Belehradu aj v druhom najväčšom meste Nový Sad, ako aj v meste Niš a v iných menších mestách.

"Aleksander Vučič, toto je tvoj koniec. Už si uskutočnil svoj blitzkrieg na hlavné mesto a zdroje tohto národa, podarilo sa ti to," vyhlásil v súvislosti s úradovaním srbského prezidenta pred zhromaždeným davom herec Nikola Kojo.

Počas protestného pochodu v Belehrade sa dav zastavil aj pred centrálou srbskej verejnoprávnej televízie RTS a vyzval jej predstaviteľov, aby rešpektovali slobodu tlače a informovali ako o protestoch, tak aj o aktivitách opozičných politických strán.

Prvá zo série demonštrácii sa uskutočnila ešte 8. decembra 2018 a bola zvolaná v reakcii fyzický útok na opozičného lídra. Srbský prezident vtedy na margo protestov vyhlásil, že na podmienky demonštrantov nepristúpi ani ak ich v uliciach bude päť miliónov. Odvtedy pokračujú protestné akcie proti Vučičovi každý týždeň pod sloganom "Jeden z piatich miliónov" a postupne sa šíria do viacerých miest v krajine.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Husacie námestie je poctou suchovskej husi a jej šľachtiteľovi
<< predchádzajúci článok
Tomáš: Je logické, že Šefčovič nechce byť len kandidátom voličov Smeru

Tisícky protestujúcich v Srbsku požadujú odstúpenie prezidenta Vučiča - diskusné fórum čitateľov