15. septembra 2020

Tóth vo finále atletickej ligy v Košiciach zdolal Úradníka, darilo sa aj Veszelkovi a Volkovi

Matej Tóth vyhral chodecké preteky na 5000 m vo finále atletickej ligy v Košiciach v slovenskom výkone roka 19:28,59 min a o vyše 25 sekúnd zdolal kolegu ...

119595396_1708616769292769_3500302753132404454_o 676x450 15.9.2020 (Webnoviny.sk) - Matej Tóth vyhral chodecké preteky na 5000 m vo finále atletickej ligy v Košiciach v slovenskom výkone roka 19:28,59 min a o vyše 25 sekúnd zdolal kolegu z Dukly Banská Bystrica Miroslava Úradníka.

Tóth s prehľadom vyhral nad Úradníkom

Úradujúci olympijský šampión z Ria de Janeiro na 50 km v tejto sezóne predtým s Úradníkom aj trikrát prehral - dvakrát na atletickej lige na 5000 m a nedávno na mítingu P-T-S v Šamoríne na neho nestačil na 3000 m.

Aktuálne v Košiciach 37-ročný Tóth, ktorý len nedávno ukončil dvojtýždňové sústredenie vo Vysokých Tatrách, s prehľadom zvíťazil.

"Tóth sa dostal na 7. priečku v tohtoročných svetových tabuľkách mužov, tretí Daniel Kováč (21:09,11) na šiestu v juniorských," informoval špecializovaný web SAZ atletika.sk.

Veszelka posunul slovenský výkon roka

Trojskokan Tomáš Veszelka po dvoch nevydarených pokusoch v treťom využil optimálny vietor v chrbte (+2,0 m/s) a o 3 cm posunul Hriňov slovenský výkon roka na 736 cm.

Stovku aj dvestovku pokoril Volko

Elitný slovenský šprintér Ján Volko má aj na sklonku sezónu špičkovú formu. Stovku vyhral vo svojom treťom najlepšom tohtoročnom regulárnom čase 10,34 s, mladíci Murcko (10,77) a Beladič (10,81) si zlepšili osobáky.

Na 200 m pridal Volko ďalšie víťazstvo za 20,92 s, keď ako jediný na atletickej lige v tejto sezóne pokoril 21-sekundovú hranicu.

Takácsová a Kučera najlepší na 400 m prekážok

Na 400 m prekážok dominoval Martin Kučera časom 50,64 (druhý Matej Baluch 50,96), keď iba o 11 stotín zaostal za vlastným slovenským výkonom roka.

U žien bola najlepšia v osobnom rekorde Simona Takácsová (1:01,45).

Zdroj: Webnoviny.sk - Tóth vo finále atletickej ligy v Košiciach zdolal Úradníka, darilo sa aj Veszelkovi a Volkovi © SITA Všetky práva vyhradené.