Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

15. septembra 2020

Rozhodnutie krízového štábu je podľa APHK prvým krokom, ako predísť likvidácii profesionálneho športuPôvodne na október ohlásené drastické zníženie počtu účastníkov športových podujatí v súvislosti s druhou vlnou pandémie koronavírusu na Slovensku napokon nebude v platnosti. Naďalej platia ...Zdieľať
zimny stadion ondreja nepelu 1 676x484 15.9.2020 (Webnoviny.sk) - Pôvodne na október ohlásené drastické zníženie počtu účastníkov športových podujatí v súvislosti s druhou vlnou pandémie koronavírusu na Slovensku napokon nebude v platnosti.


Naďalej platia maximálne počty 1000 ľudí na podujatiach pod holým nebom a 500 ľudí pod strechou. Na toto rozhodnutie Ústredného krízového štábu SR sčasti súhlasne zareagovali Asociácia profesionálnych hokejových klubov a Združenie oddielov a klubov 1. hokejovej ligy.

Prvý krok, ako predísť likvidácii


"Vítame rozhodnutie Ústredného krízového štábu SR, ktorý neschválil návrh priam likvidačných obmedzení pre slovenský šport aj hokej. Bez ďalšej štátnej kompenzácie je však štart Tipos extraligy aj Slovenskej hokejovej ligy naďalej ohrozený, keďže kluby sú závislé aj od príjmov zo vstupného. Rozhodnutie Ústredného krízového štábu SR preto vnímame ako prvý krok na ceste predísť likvidácii slovenského profesionálneho športu. Veríme, že ho vláda nenechá padnúť na dno a profesionálny športu tu bude naďalej. Očakávame ďalšie ústretové kroky k športovým klubom," napísali v spoločnom vyhlásení APHK a ZOaK 1. ligy.

Kluby prichádzajú o veľkú časť príjmov


Podľa APHK aktuálne opatrenia na zabránenie šírenia koronavírusu s povolenou kapacitou maximálne 500 divákov na zimných štadiónoch naďalej výrazne ovplyvňujú činnosť športových klubov, ktoré prichádzajú o veľkú časť svojich príjmov. Kluby sú totiž závislé vo veľkej miere aj od vstupného od divákov, je to významná položka ich rozpočtov.

"Sme pripravení s kompetentnými zástupcami štátu ďalej diskutovať o kompenzáciách za znížený počet fanúšikov. V Česku sú kluby oveľa bohatšie, napriek tomu dostávajú kompenzácie od vlády. Máme k dispozícii exaktné dáta i návrhy na kompenzácie pre ďalšie rokovania. Veríme, že spoločne s predstaviteľmi vlády nájdeme riešenia, ktoré zabránia rozkladu profesionálneho športu aj hokeja na Slovensku," dodáva sa vo vyhlásení.


Zdroj: Webnoviny.sk - Rozhodnutie krízového štábu je podľa APHK prvým krokom, ako predísť likvidácii profesionálneho športu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tóth vo finále atletickej ligy v Košiciach zdolal Úradníka, darilo sa aj Veszelkovi a Volkovi
<< predchádzajúci článok
Sekerov Dallas vo finále NHL. Cenu najužitočnejšieho hráča zápasu odovzdal Chudobinovi (video)

Rozhodnutie krízového štábu je podľa APHK prvým krokom, ako predísť likvidácii profesionálneho športu - diskusné fórum čitateľov