Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

16. augusta 2017

Toto je TOP destinácia, ktorú na Googli vyhľadávajú Slováci najviacTop destináciou je pre Slovákov Slovensko, zo zahraničia zas prichádza najväčší vyhľadávací záujem z Poľska. Ukázal to prehľad najvyhľadávanejších cestovných ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
 
Bratislava 16. augusta (TASR) - Top destináciou je pre Slovákov Slovensko, zo zahraničia zas prichádza najväčší vyhľadávací záujem z Poľska. Ukázal to prehľad najvyhľadávanejších cestovných a turistických informácií na slovenskom Googli v roku 2016.


Najväčší objem vyhľadávania v súvislosti s cestovaním patrí jednoznačne destináciám (teda konkrétnym cieľom), ktorých sa týka až 62 % vyhľadávaní. Nasledujú hotely (21 %) a letenky (6 %). Dopyt v týchto kategóriách zaznamenal 14–18-% nárast v objeme vyhľadávaní.

V prípade hotelov sa až 68 % vyhľadávaní týka konkrétnej destinácie. Tá je tiež hlavným atribútom vyhľadávania aj v prípade autobusov a vlakov (47 %). Letenky vyhľadávajú záujemcovia najmä podľa značky leteckej spoločnosti či predajcu leteniek (až 84 %). Zájazdy a last minute pobyty majú rovnaké zastúpenie vyhľadávania (37 %) podľa destinácie, a tiež podľa značky, kde sa ľudia zameriavajú najmä na ponuky cestovných kancelárií a predajcov ubytovania.

Mobilné zariadenia a najmä smartfóny do veľkej miery ovplyvňujú aj vyhľadávacie návyky. V roku 2016 sa až tretina vyhľadávaní spojená s cestovaním uskutočnila prostredníctvom mobilu, čo predstavuje až 54-% nárast oproti 2015. Na mobiloch vedú v objeme vyhľadávania prepravné služby a taxíky (64 %), nasleduje počasie (36 %) a autobusy a vlaky (36 %). Slováci na smartfónoch tiež vyhľadávajú tipy na aktivity v destinácii (34 %), ako aj výlety v okolí (33 %).

Slováci sa najviac zaujímali o destinácie na Slovensku, a to Bratislavu, Vysoké Tatry, Košice, Liptovský Mikuláš a Poprad.

Zo zahraničných destinácií prejavili Slováci vo vyhľadávaní najväčší záujem o Českú republiku a Chorvátsko, nasledované Talianskom, Maďarskom, Rakúskom, Španielskom a Gréckom. Zo zahraničných miest bol najväčší záujem o Viedeň, Prahu, Budapešť, Schwechat a Londýn.

Takmer polovica vyhľadávaní (49 %) ohľadom cestovných dopytov týkajúcich sa Slovenska prichádza zo zahraničia, z čoho najväčší objem vyhľadávaní je od Poliakov (8 %), Čechov (7 %), a tiež z USA (4 %) a Nemecka (4 %).
 

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Google nesúhlasí s astronomickou pokutou zo strany Európskej komisie (27. 6. 2017)
 Zneužitie dominantného postavenia: EÚ dala Google rekordnú pokutu (27. 6. 2017)
 Obrazom: Google mal výpadok, internet zaplavili vtipy (22. 11. 2016)
 Google má masívny výpadok, nejde ani YouTube (22. 11. 2016)
 Google zaznamenal významné víťazstvo v patentovom spore (27. 5. 2016)
 Študent obral Google o 12.000 dolárov a ich vlastnú doménu (31. 1. 2016)
 Google sa mení, bude patriť pod holding Alphabet (11. 8. 2015)
 Google Maps a Street View umožnia prechádzku Amazonským pralesom (2. 3. 2015)
 Google nezapláta bezpečnostnú dieru v starších Androidoch (25. 1. 2015)
 Viceprezident Google pri zoskoku z výšky 41 km prekonal rýchlosť zvuku (25. 10. 2014)nasledujúci článok >>
Prvý koncert v manchesterskej aréne bude 9. septembra
<< predchádzajúci článok
J. Lehotský opäť zaujal festival v Toronte, uvedie jeho nový titul

Toto je TOP destinácia, ktorú na Googli vyhľadávajú Slováci najviac - diskusné fórum čitateľov