Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. júla 2019

Trestný súd bude riešiť pokus o vraždu s extrémistickým motívomŠpecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku sa bude v budúcnosti zaoberať prípadom Michaela D., ktorý je obvinený z pokusu o vraždu. Ide o prvý prípad, kedy súd bude riešiť ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Bratislava 14. júla (TASR) - Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku sa bude v budúcnosti zaoberať prípadom Michaela D., ktorý je obvinený z pokusu o vraždu. Ide o prvý prípad, kedy súd bude riešiť pokus o vraždu s extrémistickým motívom.


"Na ŠTS bola 3. júla podaná obžaloba v trestnej veci M. D., ktorý je obvinený z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu. Trestná vec bola pridelená zákonnému sudcovi do senátu ŠTS v Pezinku, pracovisko Banská Bystrica, ktorý po jej preštudovaní rozhodne o ďalšom postupe," informovala TASR hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

"Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal obžalobu na ŠTS v Pezinku na Michaela D. obvineného z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu, prečinu násilia proti skupine obyvateľov, prečinu výtržníctva, prečinu hanobenia národa, rasy a presvedčenia," povedala nedávno hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Ako priblížila hovorkyňa ÚŠP, Michael D. v decembri minulého roka v Banskej Bystrici vošiel do priestorov bistra s kebabom, kde sa nachádzala aj turecká štátna vlajka. Okrem hostí boli v bistre tri osoby tureckej a albánskej národnosti, ktoré boli moslimského vierovyznania. Obvinený bol pod vplyvom alkoholu, správal sa hlučne a agresívne, udieral rukami do zariadenia a vyhrážal sa moslimom.

"Incident vyústil do fyzickej konfrontácie s hosťami bistra a personálom. Proti jeho vôli bol z priestorov bistra vyvedený von na ulicu. Po krátkej chvíli sa už s nožom v ruke snažil vrátiť späť cez dvere, ktoré jeden zo zamestnancov zamkol. Po krátkom čase, keď vyšla pred bistro jeho zamestnankyňa, vyšiel spoza stĺpa, za ktorým sa schovával a nožom – loveckou dýkou približne s 15-centimetrovou čepeľou - ju silno bodol do tváre. Kolegovi sa podarilo vtiahnuť ju naspäť do bistra," objasnila hovorkyňa ÚŠP s tým, že poškodenej spôsobil stredne ťažké poranenie, pričom išlo o život ohrozujúci útok nožom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
USA majú na budúci týždeň oznámiť uvalenie sankcií na Turecko
<< predchádzajúci článok
Severozápad Austrálie zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 6,6

Trestný súd bude riešiť pokus o vraždu s extrémistickým motívom - diskusné fórum čitateľov