Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

18. decembra 2022

Tri šimpanzy, ktoré utiekli zo ZOO v Štokholme, sa podarilo chytiť. Ostatné štyri museli zastreliťPredstaviteľom švédskej zoologickej záhrady sa podarilo chytiť tri šimpanzy, ktoré utiekli z výbehu, a dostať ich naspäť do bezpečného priestoru. Ďalšie štyri opice však zastrelili. Zoo ...Zdieľať
gettyimages 509810414 676x451 18.12.2022  - Predstaviteľom švédskej zoologickej záhrady sa podarilo chytiť tri šimpanzy, ktoré utiekli z výbehu, a dostať ich naspäť do bezpečného priestoru. Ďalšie štyri opice však zastrelili.


Zoo Furuvik v sobotu vo vyhlásení uviedla, že o zvieratá, ktoré prežili, sa teraz starajú pracovníci zariadenia, pričom jeden zranený šimpanz dostáva veterinárnu starostlivosť.

Opice utiekli ešte v stredu. Zoo uviedla, že štyri šimpanzy museli zastreliť, pretože predstavovali nebezpečenstvo pre verejnosť.

„To, čo sa stalo, je veľká tragédia a naše obrovské zlyhanie. Všetci pociťujeme obrovský smútok z toho, čo sa stalo, a smútime za našimi milovanými šimpanzmi Lindou, Torstenom, Santinom a Mandou,“ uviedla zoologická záhrada vo vyhlásení na Facebooku.


Zdroj: Webnoviny.sk - Tri šimpanzy, ktoré utiekli zo ZOO v Štokholme, sa podarilo chytiť. Ostatné štyri museli zastreliť © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Marika Gombitová mala veľký návrat na koncertné pódium
<< predchádzajúci článok
Zomrel český herec Ladislav Trojan