24. augusta 2017

Tri slovenské lode postúpili na MS v kanoistike do A-finále

Slovenská reprezentantka Ivana Mládková.

Slovenská reprezentantka Ivana Mládková. Foto: TASR/DUNA/MTI/Tamas Kovacs
Račice 24. augusta (TASR) - Vo štvrtok sa na MS v rýchlostnej kanoistike v Račiciach prebojovali do A-finále tri slovenské lode. Dvojkajak v zložení Erik Vlček, Tibor Linka vyhral druhé semifinále s vyše sekundovým náskokom pred bieloruským tandemom Oleg Gusev, Vladislav Blincov. Pre strieborných olympijskýcg medailistov v K4 z OH 2016 v Riu de Janeiro je K2 doplnkovou disciplínou.

Do bojov o medaily postúpil aj novozložený dvojkajak s posádkou Peter Gelle, Adam Botek na 1000 m trati. V prvom semifinále triumfoval o takmer pol sekundy pred Poliakmi Bartoszom Stabnom a Rafalom Rosolskim. Miroslav Zaťko s Ľubomírom Beňom skončili v semifinále na 200 m na piatej priečke a predstavia sa v B-finále.

Ako prvá postúpila do A-finále kajakárka Ivana Mládková v K1 na 500 m. V treťom semifinále finišovala tretia za Bieloruskou Volgou Chudenkovou a Novozélanďankou Lisou Carrigtonovou. Deblkanoe v zložení Lucia Valová, Hana Mikéciová skončilo v semifinále na šiestej priečke a bude štartovať v B-finále rovnako ako singlkanoista Matej Rusnák, ktorý dopádloval na 1000 m trati piaty. Na piatej pozícii prišiel do cieľa aj Gábor Jakubík v K1, čo stačilo na C-finále.

Športový riaditeľ sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky Filip Petrla bol po skončení štvrtkového programu spokojný. "Svojim parádnym výkonom ma milo prekvapila Ivana Mládková. Vo veľmi dobrom svetle sa ukázala aj novozložená loď Gelle, Botek. Peťo s Adamom neprepálili štart a v závere dokázali ešte vystupňovať tempo. Majú na to, aby vo finále dosiahli pekný výsledok rovnako ako Erik Vlček s Tiborom Linkom na päťstovke, hoci pre nich je hlavnou prioritou štvorkajak," povedal pre TASR Petrla.