Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. júla 2010

Tropická búrka Bonnie nad Floridou zoslablaTropická búrka Bonnie sa v sobotu presunula do Mexického zálivu, pričom nad južným cípom Floridy zoslabla na tropickú níž. Momentálne ju sprevádza vietor s rýchlosťou 55 ...Zdieľať
bez nazvu Foto: SITA/AP

MIAMI 24. júla (WEBNOVINY/AFP) - Tropická búrka Bonnie sa v sobotu presunula do Mexického zálivu, pričom nad južným cípom Floridy zoslabla na tropickú níž. Momentálne ju sprevádza vietor s rýchlosťou 55 kilometrov za hodinu a pohybuje sa severozápadne smerom k pobrežiu štátu Louisiana. Vedci z amerického Národného hurikánového centra (NHC) so sídlom v Miami však varujú, že Bonnie môže nad Mexickým zálivom opäť zosilnieť. K miestu, kde sa britská ropná spoločnosť BP neúspešne pokúša zastaviť unikajúcu ropu z poškodeného vrtu havarovanej ropnej plošiny, by sa malo oko búrky priblížiť v sobotu okolo obeda miestneho času. V okolí havárie už prebiehajú prípravy na príchod Bonnie a z mora stiahli všetky lode do prístavov. Búrka Bonnie už spôsobila záplavy v Portoriku, na Haiti a v Dominikánskej republike.

Vláda Spojených štátov vo štvrtok nariadila evakuáciu pracovníkov nasadených na odstraňovanie následkov havárie ropného vrtu v severnej časti Mexického zálivu. Opatrenie sa týka takmer 2000 ľudí pracujúcich na zastavení úniku ropy z poškodeného vrtu a odstraňovaní jeho následkov. Búrka si okrem iného vyžiada dočasné odstavenie zariadení, ktoré majú vytvoriť takzvaný odľahčovací vrt.

Tropická búrka Bonnie vznikla vo štvrtok z tlakovej níže nad Mexickým zálivom. Vlnobitie by malo ustať asi po 24 hodinách.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bývalý veliteľ McChrystal odvolaný z funkcie
<< predchádzajúci článok
L. Mikuláš: Motocyklista pri nehode prišiel o nohu

Tropická búrka Bonnie nad Floridou zoslabla - diskusné fórum čitateľov