Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. novembra 2020

Trump poveril svoju administratívu na odovzdanie moci BidenoviDosluhujúci prezident Spojených štátov amerických Donald Trump poveril predstaviteľov svojej administratívy, aby sa pripravili na odovzdanie moci ...Zdieľať
donald trump joe biden 676x451 24.11.2020 (Webnoviny.sk) - Dosluhujúci prezident Spojených štátov amerických Donald Trump poveril predstaviteľov svojej administratívy, aby sa pripravili na odovzdanie moci novozvolenému prezidentovi Joeovi Bidenovi. Napriek tomuto kroku avizuje, že bude naďalej pokračovať v snahe o zvrátenie výsledkov hlasovania v niektorých kľúčových štátoch.


Trump je prvý úradujúci prezident od roku 1992, ktorého nezvolili do druhého funkčného obdobia. Pred 28 rokmi sa to nepodarilo Georgeovi H.W. Bushovi.

Už 78-ročný Biden, najstarší novozvolený šéf Bieleho domu v histórii USA, vo voľbách získal 306 voliteľov, zatiaľ čo Trump mal na konte 232. Prezidentské voľby tradične vyhráva kandidát s najmenej 270 hlasmi zo Zboru voliteľov, ktorý má 538 členov zastupujúcich jednotlivé štáty.


Zdroj: Webnoviny.sk - Trump poveril svoju administratívu na odovzdanie moci Bidenovi © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Black Friday v PLANEO Elektro stále pokračuje – nakúpte darčeky pre celú rodinu!
<< predchádzajúci článok
WHO: Oklieštené Vianoce sú najbezpečnejšia taktika

Trump poveril svoju administratívu na odovzdanie moci Bidenovi - diskusné fórum čitateľov