Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

27. mája 2011

Tržby AAA Auto Group v prvom štvrťroku stúpli o vyše 60 %Tržby skupiny AAA Auto Group N.V. v prvom kvartáli tohto roka výrazne rástli. Podľa zverejnených výsledkov dosiahli celkové tržby predajcu jazdených vozidiel od januára do ...Zdieľať
aaa auto Foto: aaa-auto-bratislava.skBRATISLAVA 27. mája (WEBNOVINY) - Tržby skupiny AAA Auto Group N.V. v prvom kvartáli tohto roka výrazne rástli. Podľa zverejnených výsledkov dosiahli celkové tržby predajcu jazdených vozidiel od januára do konca marca 63,3 mil. eur, čo v medziročnom porovnaní znamenalo nárast o 61,2 %. Hrubý zisk z predajov dosiahol 14,2 mil. eur pri medziročnom raste o 42,2 % a konsolidovaný čistý zisk skupiny oproti prvému štvrťroku vlaňajška stúpol o 45,1 % na zhruba 700 tis. eur.


Pozitívny vývoj finančných výsledkov skupiny bol v prvom kvartáli podporený hlavne nárastom predaja. AAA Auto Group totiž počas prvých troch mesiacov zaznamenala medziročný nárast počtu predaných automobilov o 37,2 %. Pomohol aj nárast priemernej ceny na predané auto za posledný rok.

Spoločnosť AAA Auto predala v prvom kvartáli tohto roka 11 051 vozidiel. Firme sa darilo predovšetkým na slovenskom trhu, kde predala 3 026 automobilov a zaznamenala tak medziročný rast o 54 %. V Českej republike predala spoločnosť AAA Auto 8 025 vozidiel a medziročne tak posilnila o 31 %. Napriek signálom oživovania dopytu si AAA Auto zachováva pre tento rok konzervatívne očakávanie rastu celkových predajov o 10 % na oboch trhoch.
Skupina AAA Auto v súčasnej dobe prevádzkuje sieť pobočiek v Českej republike a na Slovensku. V septembri 2007 vstúpila holandská materská spoločnosť AAA Auto Group N.V. na burzy cenných papierov v Prahe a Budapešti.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Žena pád z piateho poschodia neprežila
<< predchádzajúci článok
Dom kultúry získa mesto Vrbové za 100-tisíc eur

Tržby AAA Auto Group v prvom štvrťroku stúpli o vyše 60 % - diskusné fórum čitateľov