Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

15. augusta 2006

TÚ zverejnil možnosti bezplatného prístupu na internetTelekomunikačný úrad SR (TÚ) zverejnil na svojej internetovej stránke v časti "Informácie pre užívateľov" zoznam možností bezplatného prístupu na internet. Ako informoval hovorca úradu Roman ...Zdieľať

BRATISLAVA 15. augusta (WEBNOVINY) - Telekomunikačný úrad SR (TÚ) zverejnil na svojej internetovej stránke v časti "Informácie pre užívateľov" zoznam možností bezplatného prístupu na internet. Ako informoval hovorca úradu Roman Vavro, zoznam obsahuje hotspoty, teda miesta pokryté signálom bezdrôtovej siete v deviatich mestách SR, infokiosky, počítače v materských centrách a na úradoch, prostredníctvom ktorých je možné bezplatne vyhľadávať informácie na internete. Podľa Vavra zostavil úrad možnosti bezplatného prístupu na internet na základe informácií od prevádzkovateľov, pričom tieto informácie bude na stránke naďalej dopĺňať.

Infokiosky a počítače na úradoch slúžia občanom, ktorí nemajú doma ani v práci prístup na internet a potrebujú si vyhľadať najmä úradné informácie a ponuku práce. Internet v materských centrách využívajú podľa Vavra ženy na materskej dovolenke najmä na rozširovanie počítačových zručností. Projekt internetizácie materských centier je súčasťou programu eSlovakia, v rámci ktorého bude mať celkovo 41 materských centier zabezpečené dvojročné pripojenie do internetu zdarma. Materské centrá by mali byť všetky pripojené na internet do konca októbra tohto roka. Bezplatné a čiastočne bezplatné hotspoty slúžia nielen turistom, ale aj ďalším záujemcov, ktorí spĺňajú podmienky stanovené prevádzkovateľom.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kráľovná popmusic a Zlatá malina - Madonna
<< predchádzajúci článok
Samuel L. Jackson sa vo filme o hadoch s hadmi nestretol

TÚ zverejnil možnosti bezplatného prístupu na internet - diskusné fórum čitateľov