Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

02. júna 2020

Twitter zrušil stovky účtov, ktoré šírili hoax o blackoute vo Washingtone zariadenom vládou


Tagy: blackout hoax

Twitter zrušil stovky účtov, ktoré šírili tvrdenia o "blackoute" vo Washingtone, ku ktorému však nikdy nedošlo. V súvislosti so súčasnými rozsiahlymi občianskymi ...Zdieľať
trump_91715 ad60de8678d844edbda2aad4079679a2 676x451 2.6.2020  - Twitter zrušil stovky účtov, ktoré šírili tvrdenia o "blackoute" vo Washingtone, ku ktorému však nikdy nedošlo. V súvislosti so súčasnými rozsiahlymi občianskymi nepokojmi v USA sa objavili tisícky tweetov s hashtagom #DCBlackout, podľa ktorých vláda zablokovala komunikácie v hlavnom meste, aby ochromila protesty.


Pre tieto tvrdenia však neexistujú žiadne dôkazy. Twitter tiež uviedol, ze zrušil účet, ktorý sa vydával za protestnú skupinu a podnecoval k násiliu.

Tvrdenia o odstavení internetovej a telefonickej komunikácie s hashtagom #DCBlackout kolovali na Twitteri v pondelok v noci, pričom ich retweetovali milióny používateľov. Avšak reportéri pokrývajúci udalosti nezaznamenali žiadne takéto problémy.

Hovorca Twitteru v tejto súvislosti uviedol, že sociálna sieť "zrušila stovky spamovacích účtov", ktoré používali #DCBlackout, pričom to zdôvodnil politikou spoločnosti zameranou proti manipuláciám a spamom.


Zdroj: Webnoviny.sk - Twitter zrušil stovky účtov, ktoré šírili hoax o blackoute vo Washingtone zariadenom vládou © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: blackout hoax
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Britská Kráľovská mincovňa vydala nevídanú kolekciu mincí Dinosauria s rozšírenou realitou
<< predchádzajúci článok
Jahody si môžu tento rok ľudia sami nazbierať na 23 jahodoviskách. Kde všade sa dá zbierať?

Twitter zrušil stovky účtov, ktoré šírili hoax o blackoute vo Washingtone zariadenom vládou - diskusné fórum čitateľov