Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. augusta 2010

Učebnice obstará rezort týždeň pred začiatkom rokaTýždeň pred začiatkom školského roka hľadá ministerstvo školstva dodávateľa 49 titulov učebníc cudzích jazykov pre základné školy za vyše milión eur bez DPH. Ide o knihy, ktoré ...Zdieľať
jurzyca miklos Foto: SITA BRATISLAVA 25. augusta (WEBNOVINY) - Týždeň pred začiatkom školského roka hľadá ministerstvo školstva dodávateľa 49 titulov učebníc cudzích jazykov pre základné školy za vyše milión eur bez DPH. Ide o knihy, ktoré majú školy používať od septembra. Minister Eugen Jurzyca (SDKÚ-DS) začal pripravovať obstarávanie po nástupe do úradu v júli. "Školy dostali ponukový list, mali si vybrať, ktoré tituly chcú. Urobil sa sumár a teraz ideme obstarávať dodávateľa," povedala agentúre SITA hovorkyňa rezortu Miriam Žiaková. Zabezpečiť jazykové učebnice do začiatku školského roka však rezort z technických dôvodov nestihne. Vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) sa uvádza, že použitie užšej súťaže so skrátenými lehotami vyplýva "z časovej tiesne, ktorú si verejný obstarávateľ nezavinil".


Bývalý minister Ján Mikolaj (SNS) tvrdí, že obstarávanie nemohol vyhlásiť skôr pre zákonné lehoty. "Neboli schválené okruhy učebníc pre štátne vzdelávacie programy, učebnice musia byť v súlade s reformou, všetko má svoje lehoty," povedal pre SITA Mikolaj. Podobná situácia bola aj pred začiatkom predošlého školského roka. "Je to odborná vec, chce to čas, na tom sa robilo rok," konštatoval Mikolaj.

Podľa informácií z portálu ÚVO plánuje Jurzycov rezort cez užšiu súťaž so skrátenými lehotami nakúpiť viac než 266-tisíc kusov učebníc angličtiny, nemčiny, francúzštiny, španielčiny, taliančiny a ruštiny. Záujemcovia musia predložiť ponuky do 10. septembra, víťaz má na dodávku učebníc dva mesiace. Podľa portálu ÚVO ministerstvo využije elektronické verejné obstarávanie. Uchádzač (vydavateľstvo, kníhkupectvo a podobne) môže predložiť cenovú ponuku v požadovanom náklade len na jeden titul učebnice, alebo na niekoľko titulov, no môže predložiť ponuku aj na všetky zadefinované tituly učebníc v požadovanom náklade. Rezort sa bude medzi ponukami rozhodovať na základe najnižšej ceny. V prípade rovnakého titulu u viacerých ponúk bude úspešnou ponuka s najnižšou cenou, čiže úspešnými uchádzačmi môžu byť viacerí.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Stop kontrole zamestnancov cez Facebook
<< predchádzajúci článok
Starosta Moskvy je najbohatší úradník v Rusku

Učebnice obstará rezort týždeň pred začiatkom roka - diskusné fórum čitateľov