25. novembra 2010

UEFA vyšetruje Mourinha za červené karty

Európska futbalová únia (UEFA) začala vo štvrtok vyšetrovanie voči trénerovi španielskeho veľkoklubu Real Madrid Josému Mourinhovi, ktorý údajne nariadil ...

bez nazvu Tréner Realu Madrid José MourinhoFoto: SITA/APNYON 25. novembra (WEBNOVINY) - Európska futbalová únia (UEFA) začala vo štvrtok vyšetrovanie voči trénerovi španielskeho veľkoklubu Real Madrid Josému Mourinhovi, ktorý údajne nariadil svojim dvom hráčom Xabimu Alonsovi a Sergiovi Ramosovi, aby sa nechali vylúčiť v utorňajšom zápase 5. kola Ligy majstrov 2010/2011 na pôde holandského Ajaxu Amsterdam (4:0).

UEFA si okrem spomenutej trojice posvieti aj na brankárov Ikera Casillasa a Jerzyho Dudeka. Vypočúvanie je naplánované na utorok 30. novembra.

Portugalský kormidelník Mourinho údajne v záverečných minútach zápasu z lavičky vydal pokyny, aby si Alonso s Ramosom vykoledovali za zdržovanie hry žlté a následne červené karty. Pre vylúčenie nebudú môcť hrať v zápase 6. kola proti AJ Auxerre, ale na jar budú v osemfinále svojmu tímu k dispozícii s čistým štítom. Mourinho však svoje úmyselné zmýšľanie poprel ešte v utorok po skončení stretnutia. "Počas duelu som sa rozprával s viacerými hráčmi, nielen s Alonsom a Ramosom. Bombastické príbehy sa dobre predávajú, ale dôležité je naše vysoké víťazstvo. Radšej by som sa rozprával o tomto," povedal 47-ročný kontroverzný kouč po zápase.

José Mário dos Santos Félix Mourinho, ako znie celé občianske meno rodáka z portugalského Setúbalu, už mal v minulosti problémy s najvyšším európskym futbalovým orgánom ešte ako tréner londýnskej FC Chelsea. V roku 2005 dostal trest na dva zápasy za obvinenie vtedajšieho kormidelníka FC Barcelona Franka Rijkaarda, že údajne navštívil počas polčasovej prestávky ich vzájomného prvého zápasu osemfinále Ligy majstrov švédskeho hlavného rozhodcu Andersa Friska.

FUTBAL: Nominácia na svetovú jedenástku roka bez Slovákov