Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. apríla 2019

Ukrajinci spustili na vodu svoju prvú prieskumnú loď strednej veľkostiUkrajinské námorníctvo spustilo v utorok na vodu svoju prvú prieskumnú loď strednej veľkosti, informovala tlačová služba ukrajinského ministerstva obrany.Zdieľať
Ilustračné foto Foto: FOTO TASR/AP
Kyjev 23. apríla (TASR) - Ukrajinské námorníctvo spustilo v utorok na vodu svoju prvú prieskumnú loď strednej veľkosti, informovala tlačová služba ukrajinského ministerstva obrany.


Ceremónia sa uskutočnila v kyjevskej lodenici Kuzňa na Rybaľskomu.

"V celej histórii Ukrajiny sa nevyskytlo mnoho príkladov, keď boli spustené na vodu výkonné obrnené lode a obojživelné lode. Dnes sme spustili prieskumnú loď strednej veľkosti, ktorá je jedinou na Ukrajine z hľadiska vybavenia a schopností vykonávať úlohy," vyhlásil na ceremónii minister obrany Stepan Poltorak, ktorého citovala agentúra Ukrinform.

"Toto je obrovský prielom, toto je víťazstvo! Toto je víťazstvo všetkých, ktorí pracujú v závode Kuzňa na Rybaľskomu. Toto je víťazstvo pre námorníctvo, ktoré túto loď dostane," povedal Poltorak.

Taktiež zdôraznil, že ukrajinské námorníctvo, ktoré malo veľmi zložité podmienky, teraz rýchlo získava na hybnosti. Podľa Poltoraka sa bojové schopnosti námorníctva v posledných rokoch výrazne zvýšili. Poznamenal, že minulý rok vzniklo velenie námorníctva a velenie námornej pechoty - a teraz úspešne plnia svoje úlohy.

Ukrinform dodal, že tento rok by sa mala dokončiť výroba obrnených lodí a začať výroba lode, ktorá bude vybavená protilodnými strelami Neptun.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Arabské emiráty ohlásili vznik Ministerstva možností
<< predchádzajúci článok
EÚ ľutuje rozhodnutie USA sprísniť sankcie voči Iránu

Ukrajinci spustili na vodu svoju prvú prieskumnú loď strednej veľkosti - diskusné fórum čitateľov