Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

04. októbra 2006

Ultramaratónca Jozefa Rajchla zastavila črevná virózaUltramaratónec Jozef Rajchl sa po dvoch dňoch musel vzdať svojho cieľa prebehnúť 1 024 kilometrov dlhú trasu naprieč Rakúskom za osem dní.Zdieľať
Cestu z Bregenza na bratislavské Hviezdoslavovo námestie mu pritom skazila črevná viróza, pre ktorú sa napokon aj na 150. kilometri rozhodol zastaviť a vrátiť sa domov. "Mal som hnačky, zvracal som. Každú hodinu sa to opakovalo. Stále som sa triasol, nedokázal som sa vôbec už zahriať. Dohodli sme sa teda, že to odložíme na prvý májový týždeň. Počítal som so všetkým, no s týmto akurát nie," uviedol v telefonickom rozhovore pre agentúru SITA Rajchl.

Držiteľa rekordu zapísaného v Guinnessovej knihe prerušenie maratónu sklamalo. O to viac, že sa naňho pripravoval rok. "Bolo to také osobné sklamanie, ale aj ponaučenie, že treba počítať naozaj so všetkým. Motiváciu mám však o to silnejšiu, aby sa to podarilo v máji," priznal Rajchl. Ako dodáva, s prípravou na druhý pokus začne už v novembri. Chce ju pritom obohatiť aj o iné športy, ako napríklad cyklistiku. "Bude to náročnejšie," spresnil.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Beckham na trávnikoch ešte dva roky, asi v drese Realu Madrid
<< predchádzajúci článok
Chára 18. kapitánom v histórii Boston Bruins

Ultramaratónca Jozefa Rajchla zastavila črevná viróza - diskusné fórum čitateľov

Pojazdná toaleta?4.10. 16:05:51