Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

14. júla 2020

Úrad verejného zdravotníctva varuje pred týmito škodlivými výrobkami, môžu byť aj na SlovenskuÚrad verejného zdravotníctva (ÚVO) upozorňuje na päť kozmetických výrobkov, ktoré nahlásili výstražnému systému ...Zdieľať
gettyimages 937311816 676x451 14.7.2020 (Webnoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva (ÚVO) upozorňuje na päť kozmetických výrobkov, ktoré nahlásili výstražnému systému Rapex kontrolne orgány v Nemecku, Írsku a v Litve. Hygienici upozorňujú, že výrobky sa môžu nachádzať aj na Slovensku. Agentúru SITA o tom informoval Marek Eliáš z ÚVO.


Ide o výrobky na bielenie pokožky značky Bio Claire, výrobnej dávky FAB:05/18 EXP: 05/21 1003052 ´R´ z Pobrežia Slonoviny a značky Bronz Tone Gandour, výrobnej dávky: FAB:07/18 EXP: 07/21 1004087 ’L’ zo Spojeného kráľovstva. Vo výrobkoch sa vo väčšom množstve nachádza látka kojic acid. Výrobok nie je bezpečný z dôvodu vysokého obsahu látky, ktorá je aplikovaná na veľký povrch pokožky.

Nebezpečné farby na vlasy


Do systému Rapex tiež nahlásili farby na vlasy značky Fitocosmetic, výrobnej dávky: Lot: 23.10.2018-1-22 z Ruskej federácie. Farba prekračuje koncentračné limity pre látky butyl-4-hydroxybenzoát. Ďalej upozorňujú na farbu značky Gama, výrobnej dávky Lot Number: L 180804, Lot Number: L 181025 a Lot Number: L 190827 z Indie.

Tá prekračuje povolený limit pre aeróbne mezofilné baktérie, kvasinky a plesne. V prípade, že výrobok príde do kontaktu s poškodenou pokožkou alebo očami, môže spôsobiť infekcie alebo podráždenie.

V rozpore s nariadením europarlamentu


Hygienici upozorňujú aj na sprej na vlasy značky MessHead, výrobnej dávky 22260 vyrobený v Spojenom kráľovstve. V uvedenom nezmývateľnom výrobku sa nachádza zmes látok– Methylisothiazolinone a Methylchloroisothiazolinone.

Táto zmes látok je povolená len do zmývateľných výrobkov a môžu spôsobiť alergickú reakciu u citlivých osôb. Výrobky sú v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a Rady o kozmetických výrobkoch.


Zdroj: Webnoviny.sk - Úrad verejného zdravotníctva varuje pred týmito škodlivými výrobkami, môžu byť aj na Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri ťažbe dreva v Zliechove zahynul len 17-ročný mladík, nehode sa bezmocne prizeral jeho otec
<< predchádzajúci článok
BrandZ: Huawei v rebríčku Top 50 najhodnotnejších značiek sveta

Úrad verejného zdravotníctva varuje pred týmito škodlivými výrobkami, môžu byť aj na Slovensku - diskusné fórum čitateľov