Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. apríla 2012

Úrady poznajú mená posledných obetí z lode ConcordiaTalianske úrady identifikovali ďalších päť obetí havárie výletnej lode Costa Concordia. Identifikovaných je tak už všetkých 30 obetí, ktorých telesné pozostatky sa podarilo nájsť. ...Zdieľať
nehodu concordie presetruju aj francu RÍM 17. apríla (WEBNOVINY) - Talianske úrady identifikovali ďalších päť obetí havárie výletnej lode Costa Concordia.


Identifikovaných je tak už všetkých 30 obetí, ktorých telesné pozostatky sa podarilo nájsť.

Nezvestní sú stále najmenej ďalší dvaja ľudia. Medzi poslednými identifikovanými je nemecký a americký manželský pár a jeden taliansky člen posádky.

Medzi všetkými 30 identifikovanými obeťami je 12 Nemcov, šesť Francúzov, šesť Talianov, dvaja Američania, dvaja Peruánci, Maďar a Španiel.

Costa Concordia narazila 13. januára na skalu, ktorá roztrhla bok lode. Plavidlo so 4229 ľuďmi na palube sa následne prevrátilo na bok pri pobreží neďaleko mestečka Giglio v Toskánsku. Proces odčerpávania viac než 2 000 ton paliva dokončili pred mesiacom.V máji sa má začať operácia na odstránenie vraku, ktorá potrvá asi rok. Zo spôsobenia nehody je podozrivý kapitán Francesco Schettino, ktorý čelí obvineniam z viacnásobného zabitia a opustenia lode skôr, ako bola ukončená evakuácia.

Obvineniam čelí aj ďalších osem osôb vrátane vedúcich predstaviteľov spoločnosti Costa Crociere, ktorá loď vlastní.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Volebná kampaň vyšla bugárovcov na viac ako milión eur
<< predchádzajúci článok
Zakladateľ WikiLeaks provokuje, spovedal lídra Hizballáhu

Úrady poznajú mená posledných obetí z lode Concordia - diskusné fórum čitateľov