Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. februára 2011

USA: Donald Trump uvažuje o kandidatúre za prezidentaAmerický miliardár Donald Trump sa do júna rozhodne, či sa bude uchádzať o post prezidenta Spojených štátov v roku 2012. "Milujem túto krajinu," povedal Trump v ...Zdieľať
donald trump Donald TrumpFoto: SITA/APNEW YORK 11. februára (SITA/Makfax) - Americký miliardár Donald Trump sa do júna rozhodne, či sa bude uchádzať o post prezidenta Spojených štátov v roku 2012. "Milujem túto krajinu," povedal Trump v televíznej stanici CNN v programe Piersa Morgana vo štvrtok a zdôraznil, že je nahnevaný na to, čo sa stalo "tejto krajine". "Stali sme sa terčom posmechu sveta. Nie sme rešpektovaní".


Trump povedal, že v prípade zvolenia za amerického prezidenta uvalí 25-percentnú daň na čínsky dovoz a nedovolí Organizácii krajín vyvážajúcich ropu (OPEC), aby postupne zvyšovala ceny ropy. "Považujem ich za našich nepriateľov. Chcú prevziať ekonomickú kontrolu nad krajinou, podvádzajú a naši ľudia nevedia, čo majú robiť, čo znamená, že v úrade sú nesprávni ľudia."

Podľa časopisu Forbes má Donald Trump majetok v predpokladanej hodnote 2 mld. dolárov (1,47 mld. eur), väčšinu získal obchodovaním na trhu s nehnuteľnosťami v New Yorku, po celých Spojených štátoch prevádzkuje kasína a hotely.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ZEMKOVÁ: Kritický stav v RTVS sa bez štátu nedá riešiť
<< predchádzajúci článok
Nigérijčan dostal za pašovanie kokaínu 10 rokov

USA: Donald Trump uvažuje o kandidatúre za prezidenta - diskusné fórum čitateľov