Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    MS 2006 - Futbal

04. júla 2006

Ustanovujúca schôdza sa začala sľubom nových poslancovSkladaním poslaneckého sľubu novozvolených zákonodarcov sa začala ustanovujúca schôdza Národnej rady SR (NR SR) v štvrtom volebnom období. Sľubom sa poslanci zaväzujú k vernosti Slovenskej ...Zdieľať

BRATISLAVA 4. júla (WEBNOVINY) – Skladaním poslaneckého sľubu novozvolených zákonodarcov sa začala ustanovujúca schôdza Národnej rady SR (NR SR) v štvrtom volebnom období. Sľubom sa poslanci zaväzujú k vernosti Slovenskej republike (SR) a k tomu, že svoje povinnosti budú plniť v záujme jej občanov. Poslanec ďalej sľubuje dodržiavať Ústavu SR a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa uvádzali do života. Sľub sa skladá tak, že po verejnom prečítaní textu položí poslanec pravú ruku na ústavu a povie slovo „sľubujem“ a podá ruku doterajšiemu zastupujúcemu predsedovi NR SR Bélovi Bugárovi. Zloženie sľubu potvrdí poslanec podpisom. Odmietnutie sľubu alebo sľub s výhradou by znamenalo stratu mandátu.

Prítomný bol aj prezident SR Ivan Gašparovič, ktorý ustanovujúcu schôdzu zvolal. Zúčastnil sa na nej aj generálny prokurátor Dobroslav Trnka, predseda Najvyššieho súdu SR Milan Karabín, predseda Najvyššieho kontrolného úradu Ján Jasovský.

Jediným neprítomným poslancom bol futbalový rozhodca Ľuboš Micheľ z SDKÚ-DS, ktorý sa ospravedlnil.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šupler túži pracovať pri reprezentácii do MS 2011
<< predchádzajúci článok
FUTBAL-MS: Pre majstra sveta 15,6 mil. eur