26. apríla 2014

V 28. kole CL prehral doma Slovan s MFK Ružomberok 1:2

Na snímke hráči Slovana Seydouba Soumah (druhý zľava), Róbert Vittek (vpravo) a hráči Ružomberka Richard Bartoš (prvý zľava), Peter Maslo (druhý sprava) v zápase 28. kola futbalovej Corgoň ligy Slovan Bratislava - MFK Ružomberok ...

Na snímke hráči Slovana Seydouba Soumah (druhý zľava), Róbert Vittek (vpravo) a hráči Ružomberka Richard Bartoš (prvý zľava), Peter Maslo (druhý sprava) v zápase 28. kola futbalovej Corgoň ligy Slovan Bratislava - MFK Ružomberok Foto: TASR/Štefan Puškáš
Bratislava 26. apríla (TASR) - Už v 3. minúte sa hostia prekvapujúco ujali vedenia na Pasienkoch. Z prvého útoku vyťažili priamy kop, po jeho rozohratí Almaským si na loptu vyskočil nekrytý Bartoš a umiestnil ju do pravej časti brány domácich.

V 17. minúte spálil veľkú šancu na vyrovnanie Milinkovič, keď jeho prudká hlavička, aj za prispenia obrancu, preletela tesne nad brvno. O päť minút sa do podobnej situácie ako zo začiatku zápasu dostal hosťujúci Maslo, ale Poláček jeho hlavičku zneškodnil. V 28. minúte sa Lupták prekľučkoval cez Josimova a jeho center premenil Ďubek na druhý gól Ružomberka.

Hneď po zmene strán Halenárovu strelu z priameho kopu vyrazil Nikolič. V 57. minúte Vittek po rýchlom protiútoku trafil pravú žrď brány hostí a neujala sa ani prudká strela Halenára zo 71. minúty. Ďalší podobný pokus domácich riešil o desať minút neskôr Nikolič vyrazením na roh, následne mieril do brvna Gorosito. V 85. minúte zastavil ružomberský brankár v šestnástke nedovolene prenikajúceho Mészárosa a nariadený pokutový kop premenil Halenár. To však bolo zo strany "belasých" všetko a Ružomberku doma podľahli 1:2.

ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 1:2 (0:2)

Góly: 87. Halenár (z 11 m) - 3. Bartoš, 28. Ďubek. Rozhodoval: Hrčka, ŽK: Mészáros - Lupták, Nikolič, 1123 divákov

zostavy a striedania:

ŠK Slovan Bratislava: Polaček - Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Josimov - Kolčák (30. Hudák) - Soumah, Grendel (30. Mészáros), Halenár, Milinkovič - Vittek

MFK Ružomberok: Nikolič - Lupták, Kružliak, Nosek, Maslo - Nagy - Ďubek, Almaský (63. Kotora - 83. Szöke), Bartoš, A. Lovás (71. Ferenčík) - Tawamba