Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

09. apríla 2018

V bratislavskej Karlovej Vsi si možno adoptovať kvetináčObyvatelia Karlovej Vsi si môžu aj tento rok „adoptovať“ kvetináč na verejnom priestranstve a starostlivosťou o kvetiny v ňom prispieť ku krajšej mestskej časti. ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
 
Bratislava 9. apríla (TASR) – Obyvatelia Karlovej Vsi si môžu aj tento rok „adoptovať“ kvetináč na verejnom priestranstve a starostlivosťou o kvetiny v ňom prispieť ku krajšej mestskej časti. Samospráva pokračuje v kampani Adoptuj si kvetináč, ktorá sa v roku 2017 stretla s pozitívnou odozvou.


Pre veľký záujem dokonca v tomto roku pridala 30 kvetináčov na najobľúbenejšie miesta v Karlovej Vsi. Na svojom webe samospráva momentálne informuje o tom, ktoré z kvetináčov sú ešte voľné, upozorňuje, že ich nie je veľa. „Záujemcovia sa môžu ohlásiť telefonicky na karloveský miestny úrad, prípadne môžu napísať na adresu kvetinac@karlovaves.sk. Kvetináče sa adoptujú na jeden rok," informuje mestská časť na webe.

Cieľom kampane je skoncovať s častým javom, keď opustené kvetináče plnia odpadky a ohorky cigariet, zámer smeruje aj k zvýšenej participácii verejnosti pri starostlivosti a estetickom skvalitňovaní verejných priestorov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Školáci v USA utrpeli zranenia, keď ich autobus narazil do nadjazdu
<< predchádzajúci článok
Martin Jajcay, odsúdený za vraždu na 13 rokov, do väzenia nenastúpil

V bratislavskej Karlovej Vsi si možno adoptovať kvetináč - diskusné fórum čitateľov