Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

24. júna 2010

V Christie's vydražili obrazy za rekordnú sumuNa dražbe v londýnskej aukčnej sieni Christie's vydražili v stredu diela v celkovej hodnote 152,6 milióna libier (asi 185,4 milióna libier), čo predstavuje nový britský rekord. Doteraz ...Zdieľať
christies Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 24. júna (WEBNOVINY) - Na dražbe v londýnskej aukčnej sieni Christie's vydražili v stredu diela v celkovej hodnote 152,6 milióna libier (asi 185,4 milióna libier), čo predstavuje nový britský rekord. Doteraz najvyšší zisk z predaja umeleckých diel predstavoval sumu 147 miliónov libier, ktorú dosiahli vo februári na aukcii v sieni Sotheby's.

Najdrahším obrazom stredajšej aukcie sa stal Portrét Ángela Fernándeza de Soto od Pabla Picassa, ktorý získal anonymný kupca cez telefón za 34,8 milióna libier (v prepočte asi 42,2 milióna eur). Doterajším majiteľom diela z roku 1903 bola nadácia hudobného skladateľa Andrewa Lloyda Webbera. Okrem tohto obrazu sa v Christie's dražili aj ďalšie Picassove diela. Obraz s názvom Bozk sa predal za 12,1 milióna libier (asi 14,7 milióna eur) a La liseuse za 5,6 milióna libier (asi 6,8 milióna eur). Druhým najdrahším dielom aukcie sa stal obraz Frauenbildnis (Portrét Rii Munk III) od Gustava Klimta, ktorý sa predal za 18,8 milión libier (asi 22,8 milióna eur). Na aukcii taktiež vydražili za 9 miliónov libier (asi 10,9 milióna eur) obraz Parc de l'hopital Saint-Paul od Vincenta van Gogha. Nepodarilo sa však vydražiť jeden z obrazov zo série Lekná od Clauda Moneta, o ktorom si organizátori dražby mysleli, že sa predá za 30 až 40 miliónov libier (približne 36,4 až 48,6 milióna eur).

SITA/AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Výstava poľskej fotografky Doroty Sitnik v Nitre
<< predchádzajúci článok
Do Kongresovej knižnice USA pribudne REM či Tupac

V Christie's vydražili obrazy za rekordnú sumu - diskusné fórum čitateľov