Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. apríla 2012

V Čile bolo silné zemetrasenie, zaobišlo sa bez väčších škôdStrednú časť Čile v utorok zasiahlo silné zemetrasenie, ktoré vystrašilo obyvateľov prístavu Valparaíso a sto kilometrov vzdialeného hlavného mesta Santiago, podľa dostupných informácií však ...Zdieľať
cile SANTIAGO 17. apríla (WEBNOVINY) - Strednú časť Čile v utorok zasiahlo silné zemetrasenie, ktoré vystrašilo obyvateľov prístavu Valparaíso a sto kilometrov vzdialeného hlavného mesta Santiago, podľa dostupných informácií však nenapáchalo žiadne väčšie škody.


Úrad pre geologický prieskum Spojených štátov (USGS), ktorý sleduje zemetrasenia na celom svete, v oblasti nadránom miestneho času zaznamenal otrasy s magnitúdou 6,7, epicentrum lokalizoval asi 40 kilometrov severovýchodne od Valparaísa a 110 kilometrov severozápadne od Santiaga.

Čilský úrad civilnej ochrany na zasiahnutej časti pobrežia nariadil evakuáciu, nevydal však výstrahu pred tsunami.

Tajomník ministerstva vnútra Rodrigo Ubilla informoval, že zatiaľ neboli hlásené žiadne škody na majetku, štátna televízia však odvysielala správy o rozsiahlych výpadkoch v dodávkach elektriny.

Guvernér regiónu Valparaíso Raúl Celis tiež v súvislosti so zemetrasením informoval o smrti staršieho muža, ktorý počas otrasov dostal infarkt. Prípadné ďalšie prípady zranení alebo obetí na životoch zatiaľ nie sú známe.

Stredná časť Čile sa doteraz spamätáva z následkov zemetrasenia spred dvoch rokov, ktoré vyvolalo ničivé vlny tsunami a o život pripravilo stovky ľudí.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aquacity v Poprade čaká rozsiahla modernizácia
<< predchádzajúci článok
Robert Fico chce opäť otvárať druhý dôchodkový pilier

V Čile bolo silné zemetrasenie, zaobišlo sa bez väčších škôd - diskusné fórum čitateľov