Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. apríla 2012

Chirac bude voliť Sarkozyho socialistického súpealaBývalý francúzsky prezident Jacques Chirac bude v nedeľňajšom prvom kole prezidentských volieb voliť socialistu Francoisa Hollanda. Pomerne prekvapujúcu informáciu prinieslo utorkové ...Zdieľať
hollande PARÍŽ 17. apríla (WEBNOVINY) - Bývalý francúzsky prezident Jacques Chirac bude v nedeľňajšom prvom kole prezidentských volieb voliť socialistu Francoisa Hollanda.


Pomerne prekvapujúcu informáciu prinieslo utorkové vydanie francúzskeho denníka Le Parisien, ktorý sa odvoláva na zdroje blízke Chiracovi.

Ten bol predchodcom úradujúceho prezidenta Nicolasa Sarkozyho, s ktorým sa dobre poznajú už dlhé roky, no ich vzťah poznačili viaceré spory.

Dôvody Chiracovej voľby známe nie sú, no jeho podpora Hollandovi je údajné istá. Naopak, jeho manželka Bernadette je podľa Le Parisien naklonená voliť Sarkozyho.

Sarkozy sa v 80. rokoch stal členom Chiracovho Združenia pre republiku a dlho bol považovaný za jeho chránenca. V roku 1995 sa však ako minister pre rozpočet postavil na stranu jeho súpera v prezidentských voľbách vtedajšieho premiéra Édouarda Balladura.

V tom čase primátor Paríža však voľby vyhral a pre Sarkozyho sa v novej vláde miesto už nenašlo. Chirac triumfoval aj o sedem rokov neskôr a tentokrát urobil zo Sarkozyho ministra vnútra.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenská armáda v modernizácii zaostáva, nie sú peniaze
<< predchádzajúci článok
Aquacity v Poprade čaká rozsiahla modernizácia

Chirac bude voliť Sarkozyho socialistického súpeala - diskusné fórum čitateľov