14. mája 2007

V druhom zápase finále NHL na západe Anaheim vyhral v Detroite

V druhom zápase finále Západnej konferencie zámorskej hokejovej NHL dokázal Anaheim vyhrať v Detroite 4:3 po predĺžení a pred presunom série na dva duely na vlastný ľad vyrovnal na 1:1. "Káčeri" už ...

DETROIT 14. mája (WEBNOVINY) - V druhom zápase finále Západnej konferencie zámorskej hokejovej NHL dokázal Anaheim vyhrať v Detroite 4:3 po predĺžení a pred presunom série na dva duely na vlastný ľad vyrovnal na 1:1. "Káčeri" už v riadnej hracej dobe dvakrát viedli, napokon však oni museli v tretej tretine doťahovať náskok Red Wings. V predĺžení rozhodol strelou z pravej strany obranca Scott Niedermayer, ktorému asistoval jeho mladší brat Rob. Domáci dosiahli všetky tri svoje góly pri hre špeciálnych formácií: po prvý raz skórovali v oslabení a potom obracali z 1:2 na 3:2 zhodne v početnej výhode, pričom sa do vedenia dostali v presilovke piatich proti trom. Druhý i tretí presný zásah celkovo aktívnejších Ducks potvrdzoval videorozhodca.

Tretie finále Západnej konferencie je na programe v utorok 15. mája v Anaheime.

SITA/AP

Západná konferencia - finále č. 2 (hrá sa na štyri víťazné stretnutia):

Detroit - Anaheim 3:4 po predĺžení (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1) - stav série: 1:1

Góly: 30. Maltby (Lidström, Cleary), 37. Lidström (Cleary, Lang), 42. Dacjuk (Lang, Zetterberg) - 18. R. Niedermayer (Getzlaf, Perry), 32. A. McDonald (Perry, Pronger), 46. Moen (Pahlsson), 75. S. Niedermayer (R. Niedermayer, Pahlsson). Vylúčení: 9:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 27:33. Brankári: Hašek - Giguere. Diváci: 19 620.