14. mája 2007

V NBA Chicago odvrátilo prvý mečbal, Utah ho bude mať

Vo včerajších štvrtých stretnutiach semifinále konferencií zámorskej basketbalovej NBA na západe Utah vyhral na palubovke Golden State a na východe Chicago pred vlastným publikom odvrátilo prvý ...

NEW YORK 14. mája (WEBNOVINY) - Vo včerajších štvrtých stretnutiach semifinále konferencií zámorskej basketbalovej NBA na západe Utah vyhral na palubovke Golden State a na východe Chicago pred vlastným publikom odvrátilo prvý mečbal Detroitu a znížilo stav série na 1:3. Favorizovaní Pistons, ktorí v play off v tejto sezóne prehrali až v ôsmom zápase celkovo, však stále majú tri možnosti na rozhodnutie o svojom postupe do finále. Domácich Bulls, ktorým vyšiel nástup do oboch polčasov, viedol Luol Deng s 25 bodmi a 13 doskokmi. Až 17 doskokov proti bývalým spoluhráčom predviedol "Big" Ben Wallace. Chicago celkovo dominovalo v štatistike reboundov 51:33 a ponechalo Pistons na úspešnosti streľby z poľa len 37 percent.

Golden State premiérovo v nadstavbovej časti profi-ligy nevyužili výhodu domáceho prostredia, čo znamená, že Utah, ktorý vyhral záverečnú štvrtinu o 17 bodov a dal v nej štyridsiatku, zvýšil svoje vedenie v sérii na sľubných 3:1. Hviezdou duelu bol hosťujúci Carlos Boozer s 34 bodmi a 12 doskokmi. Kompletná základná päťka "jazzmanov" mala dvojcifernú streleckú bilanciu. Domáci Warriors premenili len 21 z 34 trestných hodov.

Piate stretnutia týchto sérií sú zhodne na programe v utorok 15. mája.