Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

03. júla 2015

V Havane začalo fungovať bezdrôtové pripojenie na internetBezdrôtové pripojenie na internet začalo tento týždeň fungovať na viacerých miestach rušnej ulice v centre kubánskeho hlavného mesta Havana. Kubánska vláda tak začala plniť svoj ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
 
Havana 3. júla (TASR) - Bezdrôtové pripojenie na internet začalo tento týždeň fungovať na viacerých miestach rušnej ulice v centre kubánskeho hlavného mesta Havana. Kubánska vláda tak začala plniť svoj sľub postupne rozširovať túto službu po celej krajine, uviedla vo štvrtok agentúra AP.


V uplynulých týždňoch technici inštalovali hranaté biele routery na niektoré budovy na Avenida 23 (23. ulica). Fungovať začali zrejme v stredu večer.

Vo štvrtok si bezdrôtové pripojenie vyskúšali desiatky väčšinou mladých ľudí vybavených smartfónmi, notebookmi alebo tabletmi. Agentúra AP citovala 16-ročného Ángela Padrona, podľa ktorého je signál "prijateľný" a dostatočne silný na pozeranie videí na portáli YouTube.

Nová služba však nie je zadarmo. Štátna telekomunikačná spoločnosť ETECSA si za hodinové pripojenie účtuje 46 kubánskych pesos (1,8 eura); pre mnohých obyvateľov Kuby je to veľa, keďže mesačne zarobia v prepočte okolo 18 eur. Používatelia sa navyše musia najprv zaregistrovať.

ETECSA v júni oznámila, že chce na Kube otvoriť 35 štátnych počítačových centier.

Kuba globálne zostáva na posledných miestach v dostupnosti pripojenia na internet. Domáce dial-upové pripojenie je výrazne obmedzené a všeobecne pre verejnosť nedostupné. Domáce širokopásmové pripojenie je drahé a dostupné malému počtu ľudí vrátane cudzincov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lietadlo Solar Impulse 2 vytvoril nový rekord pre najdlhší sólový let
<< predchádzajúci článok
Video: Pozrite si úžasné reakcie ľudí, ktorí prvýkrát počujú

V Havane začalo fungovať bezdrôtové pripojenie na internet - diskusné fórum čitateľov