Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

16. júla 2010

V Holandsku suspendovali kňaza za oranžovú omšuBiskup holandskej diecézy Haarlem suspendoval rímskokatolíckeho kňaza Paula Vlaara, ktorý sa počas svetového šampionátu vo futbale "preslávil" celebrovaním "oranžovej" ...Zdieľať
knaz Foto: SITA/AP

HAAG 16. júla (WEBNOVINY) - Biskup holandskej diecézy Haarlem suspendoval rímskokatolíckeho kňaza Paula Vlaara, ktorý sa počas svetového šampionátu vo futbale "preslávil" celebrovaním "oranžovej" omše za holandský tím pred jeho finálovým zápasom proti Španielsku.

Vlaar celebroval nedeľňajšiu omšu v dedinke Obdam severne od Amsterdamu v oranžovom rúchu v kostole ozdobenom oranžovými zástavami, sviečkami aj organom a počas kázne sa predstavil pred oltárom ako brankár, keď chytal lopty, ktoré na neho strieľali jeho farníci z hlavnej kostolnej lode. Podľa stanoviska biskupa bolo Vlaarovo počínanie "nezlučiteľné s posvätným charakterom eucharistie." Zástupca farskej rady v dedine Obdam Win Bijman bol rozhodnutím biskupa o suspendácii ich populárneho kňaza "šokovaný a sklamaný." Holandskí futbalisti vo finále podľahli po predĺžení Španielsku 0:1.

SITA, AP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slováci postupujú v útoku na Broad Peak
<< predchádzajúci článok
Pavol Demitra v NHL končí, odchádza do Jaroslavľa

V Holandsku suspendovali kňaza za oranžovú omšu - diskusné fórum čitateľov