Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. februára 2020

V kamióne v Severnom Macedónsku sa tlačilo viac ako 50 migrantov, zadržala ich polícia


Tagy: migranti

Polícia našla na juhovýchode Severného Macedónska 53 migrantov, ktorí sa natlačení skrývali v nákladnom aute. Vodiča kamióna zatkla pre podozrenie z členstva v prevádzačskom gangu. Vozidlo policajti ...Zdieľať
central_america_migrant_caravan_70253 257c99aefc834c6b9e7062570824d683 676x465 13.2.2020 (Webnoviny.sk) - Polícia našla na juhovýchode Severného Macedónska 53 migrantov, ktorí sa natlačení skrývali v nákladnom aute. Vodiča kamióna zatkla pre podozrenie z členstva v prevádzačskom gangu. Vozidlo policajti zastavili v stredu pri meste Valandovo, ktoré leží pri hraniciach s Gréckom a Bulharskom, v rámci bežnej prehliadky. Tridsaťsedem migrantov, ktorých v ňom našli, bolo z Afganistanu, 12 z Pakistanu, dvaja boli Indovia, jeden Iračan a jeden Egypťan.


Vodiča identifikovali ako 43-ročného občana Severného Macedónska. Predpokladá sa, že migranti sa dostali do krajiny z Grécka. Previezli ich do detenčných centier v metropole Skopje a meste Gevgelija, kde počkajú na proces. Predpokladá sa však, že ich deportujú naspäť do Grécka.

Napriek tomu, že balkánska migračná cesta do Európy je zavretá od roku 2015, tisícky ľudí stále platia prevádzačom za to, aby ich cez ňu dostali ďalej. Severomacedónska polícia informovala, že počas prvých troch januárových týždňov našli 1 365 migrantov, ktorí do krajiny prišli nelegálne.


Zdroj: Webnoviny.sk - V kamióne v Severnom Macedónsku sa tlačilo viac ako 50 migrantov, zadržala ich polícia © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: migranti
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Objavilo sa video o podvodoch s pozemkami Andreja Kisku, exprezident hovorí o pomste Fica
<< predchádzajúci článok
Po nehode autobusu zahynulo 14 ľudí, viacerí ďalší sú vo vážnom stave

V kamióne v Severnom Macedónsku sa tlačilo viac ako 50 migrantov, zadržala ich polícia - diskusné fórum čitateľov