Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. júla 2009

V Kosove odkryli masový hrobExperti Európskej únie v Kosove odkryli masový hrob, v ktorom by sa mali nachádzať telá obetí vojny z konca minulého desaťročia. Informovala o tom v pondelok kosovská polícia. Hrob našli približne 50 ...Zdieľať
PRIŠTINA 13. júla (WEBNOVINY) - Experti Európskej únie v Kosove odkryli masový hrob, v ktorom by sa mali nachádzať telá obetí vojny z konca minulého desaťročia. Informovala o tom v pondelok kosovská polícia. Hrob našli približne 50 kilometrov východne od metropoly Priština. Podľa dostupných informácií však nie je možné zistiť reálny počet pozostatkov ľudských tiel, keďže kostry nie sú kompletné. Predstavitelia únie pôsobiaci v rámci misie EULEX, ktorá na fungovanie Kosova dohliada od konca minulého roka, potvrdili, že odborníci v srbskom Sarajeve uskutočnia testy DNA a ich výsledky následne pomôžu pri určovaní totožnosti nájdených tiel.


Misia EULEX v decembri 2008 v Kosove nahradila misiu OSN. Tá spravovala Kosovo od roku 1999, keď bombardovanie NATO z vtedajšej srbskej provincie vyhnalo srbské sily bojujúce proti albánskym separatistom. Kosovo sa následne vo februári 2008 odtrhlo od Srbska a vyhlásilo nezávislosť, ktorú uznalo doteraz 60 krajín sveta vrátane USA a všetky členské krajiny EÚ s výnimkou piatich - Slovenska, Španielska, Grécka, Rumunska a Cypru.

SITA/AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zvýšená výroba v automobilke PSA bude aj na jeseň
<< predchádzajúci článok
Najväčším strašiakom je už pre Rusov ekonomická kríza nie NATO

V Kosove odkryli masový hrob - diskusné fórum čitateľov