Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. júla 2010

V masovom hrobe drogových gangov objavili 38 tielMexická polícia odkryla na severe krajiny masový hrob, kde sa zatiaľ našlo 38 tiel. Všetky obete majú podľa vyšetrovateľov na svedomí drogové gangy, ktoré ...Zdieľať
bez nazvu Foto: Ilustračné foto SITA/AP

MEXIKO 24. júla (WEBNOVINY/AP) - Mexická polícia odkryla na severe krajiny masový hrob, kde sa zatiaľ našlo 38 tiel. Všetky obete majú podľa vyšetrovateľov na svedomí drogové gangy, ktoré používali miesto pre vybavovanie si účtov. Masový hrob sa nachádza na skládke v industriálnej štvrti severne od mesta Monterrey v severomexickom štáte Nuevo León. Niektoré telá objavili zahrabané v jamách, iné ležali voľne pohodené na zemi. Celú oblasť polícia už v piatok zaistila, vyšetrovatelia a vojaci pomocou ťažkej techniky pátrajú po ďalších telách. Na masový hrob s rozlohou futbalového ihriska políciu údajne upozornil anonym. Nedávno objavili v štáte Nuevo León dve podobné miesta.

Násilie súvisiace s obchodom s drogami si len tento rok vyžiadalo v Mexiku 7000 mŕtvych. Za celý minulý rok bolo pre drogy zabitých 9000 ľudí. Ide o násilie medzi súperiacimi gangmi ako aj proti bezpečnostným silám. Za posledného tri a pol roka, odkedy vláda vyhlásila boj proti drogovým kartelom, zahynulo v súvislosti s drogami skoro 25 000 osôb. Proti gangom bojuje približne 50 000 členov bezpečnostných zložiek.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
KĽDR: Vojenským provokáciám budeme čeliť zbraňami
<< predchádzajúci článok
Predseda Africkej únie kritizuje zatykač na Bašíra

V masovom hrobe drogových gangov objavili 38 tiel - diskusné fórum čitateľov