05. septembra 2009

V nedeľu o víťazstvo Česi proti Rusom

V nedeľu sa v súboji o víťazstvo na Českých hokejových hrách v Karlových Varoch, ktoré sú prvým turnajom Euro Hockey Tour 2009, stretnú hokejisti Česka a Ruska. Rozhodli o tom sobotňajšie ...

KARLOVE VARY 5. septembra (WEBNOVINY) - V nedeľu sa v súboji o víťazstvo na Českých hokejových hrách v Karlových Varoch, ktoré sú prvým turnajom Euro Hockey Tour 2009, stretnú hokejisti Česka a Ruska. Rozhodli o tom sobotňajšie zápasy, v ktorých Rusi porazili Fínov 3:2 (1:1,1:0,1:1) a domáci Česi zdolali Švédov 5:2 (1:1, 3:0, 1:1).

Rusov dostal do vedenia už v po 123 sekundách po chybe fínskej obrany a prihrávke Perežogina Moziakina. V 8. min potrebovali severania na využitie presilovky pri vylúčení Kozlova len 3 sekundy - Viuhkola vyhral vhadzovanie a Seikola trafil presne do horného rohu Košečkinovej bránky. Aktivitu "zbornej" zúročila v polovici stretnutia opäť dvojica Moziakin - Perežogin na rýchlu kontru korunovanú gólom. V záverečnej tretine si zverenci trénera Bykova poistili víťazstvo, keď sa v 49. min pri vylúčení Viuhkolu po peknej kombinácii Alexandra Radulova a Kirilla Koľcova puk dostal až k Saprykinovi a ten ho zavesil pod hornú žŕdku Tuokkolovej bránky. Latvalov gól v poslednej minúte pri ďalšej fínskej presilovke už prišiel neskoro.

V druhom sobotnom zápase domáci hokejisti viedli nad "tromi korunkami" od 6. minúty gólom Melichara, ktorý dorazil Kumstátovu strelu vyrazenú Holmqvistom. Švédi vyrovnali v 18. minúte, keď pri presilovej hre skóroval Harju. O osude zápasu sa rozhodlo v druhej tretine, keď domáci hokejisti za šesť a pol minúty strelili Bednářom, Hudlerom a Vašíčkom tri góly. "Trom korunkám" sa podarilo na začiatku tretej tretiny vďaka Omarkovmu zásahu už len skorigovať stav. Gólovú bodku do prázdnej švédskej bránky urobil v poslednej minúte stretnutia Kumstát.

Výsledky:
Rusko - Fínsko 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Góly: 3. a 30. Moziakin, 49. Saprykin - 8. Seikola, 60. Latvala

Česko - Švédsko 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Góly: 6. Melichar, 33. Bednář, 25. Červenka, 34. Hudler, 40. Vašíček, 60. Kumstát - 18. Harju, 42. Omark

Aktuálna tabuľka Českých hokejových hier:
1. Česko 2 2 0 0 0 7:2 6
2. Rusko 2 1 0 1 0 6:6 4
3. Švédsko 2 0 1 0 1 6:8 2
4. Fínsko 2 0 0 0 2 2:5 0
Pozn.: Počet zápasov, víťazstvá po 60 minútach (3 body), víťazstvá po predĺžení či sam. nájazdoch (2 body), prehry po predĺžení či sam. nájazdoch (1 bod), prehry po 60 minútach (0 bodov), skóre, počet bodov.

Fanúšikovia pred zápasom kričali svorne: ”Československo!”