Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. júla 2021

V Nemecku hrozia neočkovaným ľuďom obmedzenia, varuje šéf Merkelovej úraduObmedzenia pre nezaočkovaných ľudí v Nemecku budú môžno nevyhnutné, ak prípady nákazy koronavírusom v nadchádzajúcich mesiacoch dosiahnu nové ...Zdieľať
virus_outbreak_germany_94692 3b07db5967914c309f14ba4b3a6822f6 676x479 25.7.2021 (Webnoviny.sk) - Obmedzenia pre nezaočkovaných ľudí v Nemecku budú môžno nevyhnutné, ak prípady nákazy koronavírusom v nadchádzajúcich mesiacoch dosiahnu nové výšky.

Riziko je príliš vysoké


Varoval pred tým riaditeľ úradu nemeckej kancelárky Angely Merkelovej Helge Braun, ktorý v rozhovore pre noviny Bild am Sonntag tiež uviedol, že ďalší lockdown v krajine však neočakáva.

Viac o téme: Koronavírus


Neočkovaní ľudia by podľa Brauna mohli mať zakázaný vstup na miesta, ako sú reštaurácie, kiná a štadióny, „pretože reziduálne riziko je príliš vysoké“.

Očkovaní budú mať viac slobôd


Očkovanie je dôležité na ochranu pred závažným priebehom ochorenia COVID-19, a preto „očkovaní ľudia budú mať určite viac slobôd ako neočkovaní ľudia“, povedal politik. Ako tiež uviedol, takáto politika bude legálna, pretože „štát je zodpovedný za ochranu zdravia svojich občanov“.

Nemecké vakcinačné úsilie sa v uplynulých týždňoch spomalilo, čo viedlo k diskusiám o tom, ako povzbudiť neočkovaných, aby tak urobili. Jednu dávku vakcíny proti koronavírusu dostalo viac ako 60 percent nemeckého obyvateľstva, zatiaľ čo plne zaočkovaných je 49 percent.


Zdroj: Webnoviny.sk - V Nemecku hrozia neočkovaným ľuďom obmedzenia, varuje šéf Merkelovej úradu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Za ľudí nevidí dôvod na odvolanie Mikulca, podľa Remišovej potrebuje polícia na svoju prácu pokoj
<< predchádzajúci článok
Fico bude trvať na odvolaní ministra Mikulca dovtedy, kým sa mu to nepodarí (video)