30. apríla 2007

V NHL ďalšia asistencia Marcela Hossu

Hráči New Yorku Rangers zastavili v treťom zápase 2. kola play off NHL rozbehnuté Buffalo a znížili stav série na 1:2. Asistenciu pri rozhodujúcom góle v druhom predĺžení si pripísal aj slovenský ...

NEW YORK 30. apríla (WEBNOVINY) - Hráči New Yorku Rangers zastavili v treťom zápase 2. kola play off NHL rozbehnuté Buffalo a znížili stav série na 1:2. Asistenciu pri rozhodujúcom góle v druhom predĺžení si pripísal aj slovenský útočník Marcel Hossa. Na Západe odplatili „káčeri“ z Anaheimu hráčom Vancouveru prehru z domáceho ľadu a ujali sa vedenia 2:1 na zápasy.

„Jazdci“ z New Yorku si aj v treťom semifinálovom dueli Východnej konferencie vybrali svoj diel smoly, no nakoniec sa konečne radovali zo zaslúženého víťazstva - svojho prvého nad Buffalom v tejto sezóne. Skóre otvoril na začiatku druhej tretiny Jaromír Jágr, ktorý dorazil do siete strelu krajana Martina Straku. V 37. min už mohli domáci viesť o dva góly, no rozhodcovia gól neuznali, pretože puk doputoval za čiaru od Rachůnkovej korčule. Akciu založil Jágr a puk do ohňa poslal slovenský reprezentant Marcel Hossa, ktorý trafil korčuľu českého obrancu. Videorozhodcovia nakoniec posúdili gól ako dosiahnutý kopnutím, hoci Rachůnek neurobil žiadny úmyselný pohyb nohou. V tretej tretine hostia využili svoju siedmu presilovú hru a Briere vyrovnal. Rozhodnutie nakoniec priniesla až 97. min, v ktorej prestrelil všetko od modrej ďalší český obranca Michal Rozsíval. „Všetci už boli dosť unavení. Snažil som sa iba vystreliť na bránku a mal som šťastie, že to tam padlo,“ uviedol po zápase Rozsíval.

Asistenciu pri víťaznom góle si nakoniec predsa pripísal aj Slovák Marcel Hossa, ktorý má na svojom konte v play off už štyri kanadské body (2+2). Rangers ťahajú na domácom ľade v play off skvelú šnúru ôsmich víťazných zápasov a v tom nasledujúcom v utorok majú šancu vyrovnať stav série.

Hráči Anaheimu sa vyrovnali s piatkovou prehrou po dvojnásobnom predĺžení a vo Vancouveri si požičané zobrali späť. Domáci dokázali dvakrát náskok "káčerov" zmazať, no na tretí gól Coreyho Perryho už odpoveď nenašli. Kľúčom k úspechu bola hra v presilovkách, resp. v oslabeniach. Anaheim totiž ubránil sedem z ôsmich presiloviek súpera a naopak skóroval dvakrát pri piatich vlastných početných výhodách. „Kosatkám“ z Vancouveru nepomohol ani návrat najproduktívnejšieho obrancu Fína Samiho Sala do zostavy po dvojzápasovej absencii. „Bolo skvelé, že sme si poradili s toľkými oslabeniami. Momentálne hráme naozaj s veľkým nasadením a možno sme mali až príliš veľa vylúčených,“ komentoval duel hosťujúci gólman Jean-Sebastien Giguere, ktorý zlikvidoval 22 striel súpera a zaskvel sa najmä v závere zápasu. Po stretnutí ho vyhlásili za druhú hviezdu súboja. Štvrtý zápas je na programe už v utorok opäť vo Vancouveri.

Sumáre - play off (hrá sa na 4 víťazné stretnutia):

Východná konferencia - semifinále:

NY Rangers - Buffalo 2:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0) - stav série 1:2

Góly: 21. Jágr (Straka, Malík), 97. Rozsíval (Nylander, MARCEL HOSSA) - 53. Briere (Connoly, B. Campbell). Vylúčení: 9:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 46:39. Brankári: Lundqvist - Miller. Diváci: 18 200

Západná konferencia - semifinále:

Vancouver - Anaheim 2:3 (1:1, 1:1, 0:1) - stav série 1:2

Góly: 20. Näslund (Öhlund, Morrison), 35. D. Sedin (Pyatt, Krajíček) - 4. Penner (Perry), 30. Beauchemin (Kunitz, Pronger), 48. Perry (Pronger, McDonald). Vylúčení: 6:9 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:24. Brankári: Luongo - Giguere. Diváci: 18 630