Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. marca 2023

V parlamente je chaos a poslanci predkladajú „hlava nehlava“ rôzne nezmysly, skonštatovala RemišováV parlamente je chaos, poslanci predkladajú „hlava nehlava" rôzne nezmysly. Na druhú stranu, dobré veci pre Slovensko nepodporia, čo je veľká škoda. ...Zdieľať
img_0030 676x451 25.3.2023 (SITA.sk) - V parlamente je chaos, poslanci predkladajú „hlava nehlava" rôzne nezmysly. Na druhú stranu, dobré veci pre Slovensko nepodporia, čo je veľká škoda. Uviedla to v relácii Sobotné dialógy v Rádiu Slovensko poverená ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.


Ak za plán obnovy nezahlasuje Sloboda a Solidarita alebo iné opozičné strany, neurobia zle vláde, ale občanom, nakoľko ide o reformy, ktoré Slovensko potrebuje. Ministerka je však názoru, že ak po septembri neprídu „babráci“, všetky peniaze z plánu obnovy sa stihnú vyčerpať.

Opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) podľa Remišovej slov strašila ľudí, že plán obnovy nebude pripravený a riadne schválený, nakoniec bol schválený medzi prvými v Európskej únii. „Strašili, že čerpanie plánu obnovy mešká, nakoniec je Slovensko medzi šiestimi najlepšími krajinami v čerpaní z plánu obnovy. Slovensku prišla druhá platba v sume 700 miliónov eur, peniaze sa čerpajú," uviedla Remišová s tým, že verí, že návrh školského zákona bude na najbližšej schôdzi schválený, a že sa nebude ďalej odsúvať. „My sme mali tento rok splniť štyri míľniky v pláne obnovy. Zo štyroch máme splnené tri," zhodnotila.

Poslanec parlamentu a podpredseda strany Smer-SD Ladislav Kamenický dáva za vinu chaos, ktorý nastal, aj Veronike Remišovej. Upozornil ministerku, aby neobviňovala opozíciu z toho, že im neprešli zákony, „keď za nich nezahlasoval samotný Matovič (OĽaNO)". „Tie zákony sú zlé,“ uzavrel Kamenický.


Zdroj: SITA.sk - V parlamente je chaos a poslanci predkladajú „hlava nehlava“ rôzne nezmysly, skonštatovala Remišová © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čína naznačila zvýšenie vojenskej pomoci Rusku, ale podľa Bidena zatiaľ zbrane neposkytla
<< predchádzajúci článok
Spolujazdec neprežil nehodu v obci Sihelné, auto šoféroval opitý 16-ročný Martin (foto)