01. marca 2012

V predohrávke extraligy zdolal Trenčín Žilinu 5:3

Dukla Trenčín - MsHK DOXXbet Žilina 5:3 (1:0, 1:1, 3:2) Góly: 2. J. Gašparovič (Lelkeš, Biro), 27. O. Mikula (Fojtík), 42. O. Mikula (Fojtík, R. Tvdroň), 53. P. Fabuš (M. Filo, Pardavý), 60. P. Fabuš (Pardavý) - 32. ...

trencin zilina Dukla Trenčín - MsHK DOXXbet Žilina 5:3 (1:0, 1:1, 3:2)

Góly: 2. J. Gašparovič (Lelkeš, Biro), 27. O. Mikula (Fojtík), 42. O. Mikula (Fojtík, R. Tvdroň), 53. P. Fabuš (M. Filo, Pardavý), 60. P. Fabuš (Pardavý) - 32. Róbert Huna (P. Sivák, Richard Huna), 41. P. Sivák (Dlouhý), 57. T. Sýkora (Dlouhý, V. Nemec)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Müllner - Kacej, M. Orolin, 1 210 divákov

Trenčín: V. Kováč - Hlubuček, Trefný, Biro, Gabriš, Štindl, E. Bednár - P. Fabuš, M. Filo, Pardavý - Melichárek, Lelkeš, J. Gašparovič - O. Mikula, R. Tvdroň, Sojčík - P. Kopecký, Fojtík
Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, Harant, Dlouhý, Ďurkech, Houdek - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, Stupka - M. Drevenák, Troliga, Smotrila - T. Sýkora

I. tretina

Už v 61. sekunde stretnutia sa domácim vydaril bleskový útok, ktorý zakončil Gašparovič do odkrytej bránky a Trenčín sa rýchlo ujal vedenia. Tento moment udal tón priebehu zápasu, domáci sa snažili o útočný prejav, niekedy však v koncovke príliš špekulovali, takže viaceré ich dobré šance zostali nevyužité. Hostia pôsobili zakríknuto a v prvej tretine toho veľa nepredviedli.

II. tretina

Vstup do druhej časti zápasu mali však Žilinčania oveľa lepší ako ich súper a domácemu brankárovi Kováčovi nedali ani možnosť vydýchnuť si. Pre hostí však paradoxne v tejto fáze hry prepadol Mikulov ľahký bekhend cez brankára hostí do siete a v 27. min viedol Trenčín už o dva góly. Kvalita hry však nebola príliš vysoká, pokrivkávalo nasadenie a puky častejšie búchali o mantinely ako nachádzali hráčske hokejky. V 32. min sa hosťom podarili streliť kontaktný gól, keď sa Róbertovi Hunovi podarilo prejsť až ku bránke a ľahkým ale šikovným nahodením puku prekonal gólmana domácich.

III. tretina

V závere prostrednej časti domáci nezužitkovali polminútovú presilovku 5 na 3 a pykali za to v 42. sekunde tretieho dejstva, kedy počas vlastného oslabenia Dlouhý perfektnou kolmicou vysnul Siváka a ten pomedzi brankárove betóny vyrovnal.

Trenčianska odpoveď prišla už o minútu, keď Mikula zakončil strelou ponad brankára kolotoč pred bránou a vrátil domácim náskok. Trenčín potom premárnil ďalšiu početnú prevahu o dvoch hráčov, tentoraz takmer minútovú, ale v 53. min zavesil spomedzi kruhov Fabuš a upokojil domácich. V 57. min hostia predsa len ešte zdramatizovali zápas, keď Sýkora dôraznou strelou takmer z nulového uhla využil presilovku, ale v hektickom závere sa už Žiline napriek hre bez brankára nepodarilo dosiahnuť viac. Naopak 14 sekúnd pred sirénou uzavrel gólový účet Fabuš strelou do prázdnej súperovej bránky.

Hlasy:
Róbert Kaláber (tréner Trenčína): "Hrali sme proti Žiline priamy súboj o piate miesto v tabuľke. Sme samozrejme radi za to, že sme si túto našu pozíciu do play-off potvrdili. V komornej atmosfére bola naša hra v prvej tretine celkom dobrá, v ďalšom priebehu sme však začali kopiť chyby a môžeme len byť radi za to, že ich súper nedokázal vo väčšej miere trestať a že sme dokázali tento dôležitý zápas dotiahnuť do úspešného konca."

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "Chceli sme v tomto zápase zmeniť náš spôsob hry, ktorý sme predvádzali v našich posledných zápasoch. Žiaľ v prvej tretine sme v tom ešte stále pokračovali, hráči neplnili taktické pokyny a málo korčuľovali. Náš zámer hrať aktívnejšie sa nám darilo napĺňať až od druhej tretiny, kedy sme sa pohybovali už lepšie a zvýšila sa aj početnosť našej streľby. Keďže sme však nepremieňali naše šance a v tretej tretine sme pridali aj niektoré hrubé chyby, aktívnejší súper to využil na zisk víťazstva. Skúšali sme aspoň ešte v závere zápasu využiť náš tlak, ale aspoň na remízu sa nám ho nepodarilo pretaviť."

Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2011/2012 po štvrtkovom predohrávanom zápase 53. kola Dukla Trenčín - MsHK DOXXbet Žilina (5:3)

10. HK Nitra 53 12 4 1 0 3 33 135:189 49
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
HK Orange 20 10 0 0 1 0 0 9 15:41 2

Poznámka: (počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body)