Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

06. júla 2010

V Ružinove môže vyrásť komplex Dunajské predmestieV bratislavskom Ružinove môže na území ohraničenom Slovnaftskou ulicou, diaľnicou D1 a železničnou traťou stáť polyfunkčný komplex Dunajské predmestie. Skupina investorov, ...Zdieľať
stavba Ilustračné foto: SITA/AP BRATISLAVA 6. júla (WEBNOVINY) - V bratislavskom Ružinove môže na území ohraničenom Slovnaftskou ulicou, diaľnicou D1 a železničnou traťou stáť polyfunkčný komplex Dunajské predmestie. Skupina investorov, ktorých reprezentuje Rebod SK predložili Zámer na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA), urbanistickú štúdiu aj dokumentáciu pre územné rozhodnutie. Agentúru SITA o tom informoval hovorca mestskej časti Ružinov Maroš Smolec.


Polyfunkčný komplex by mal pozostávať zo siedmich stavebných objektov. Ide o polyfunkčné centrum pre účely občianskej vybavenosti, obchodu a služieb, bytové domy, apartmánové domy a vnútorný park. Výstavbou vznikne 406 parkovacích stojísk v šiestich samostatných podzemných garážach a na povrchu. "Funkcia administratívy, bývania a logistiky je pre mestskú časť prijateľná. Pozitívne je, že v zanedbanom Pálenisku sa začína budovať dopravná a technická infraštruktúra," uviedol Smolec. Podľa Smolca by mal byť projekt prínosom v zmene územia s nezriadenými skládkami na urbanizované územie.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Gašparovič pozval Komorowského na Slovensko
<< predchádzajúci článok
Volkswagen Canada predala rekordný počet vozidiel