Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. júla 2007

V Taliansku zadržali údajných členov teroristickej skupinyTalianska polícia v piatok informovala, že na severe Talianska zadržala dvoch mužov, ktorých obvinila z členstva v ľavicovej teroristickej skupine podobnej Červeným brigádam. Oboch zatkli vo štvrtok ...Zdieľať

RÍM 6. júla (WEBNOVINY) - Talianska polícia v piatok informovala, že na severe Talianska zadržala dvoch mužov, ktorých obvinila z členstva v ľavicovej teroristickej skupine podobnej Červeným brigádam. Oboch zatkli vo štvrtok v meste Padua, povedal Eugenio Spina z protiteroristickej jednotky.

Polícia zatkla mužov v súvislosti s prebiehajúcim vyšetrovaním, počas ktorého vo februári zadržali 15 ľudí. V čase ich zatknutia skupina údajne plánovala únosy a mučenie ľudí. Dvoch zatknutých obvinili z podvratného spolčovania a nezákonného držania zbraní, povedal Spina. Skupina má ideologické väzby na Červené brigády, ktoré terorizovali Taliansko v 70-tych a 80-tych rokoch minulého storočia. Červené brigády stáli za únosom a zavraždením bývalého talianskeho premiéra Alda Mora.

SITA/AFP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mjanmarsko prepustilo ďalších opozičných aktivistov
<< predchádzajúci článok
MŽP stále tvrvdí,že ťažba v dolinách nebola protizákonná