Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. októbra 2011

V žilinskej nemocnici lekári výpovede nesťahujúŽilinskú fakultnú nemocnicu doposiaľ o stiahnutie výpovede oficiálne nepožiadal žiadny zo 115 lekárov. Ako pre agentúru SITA ďalej uviedla hovorkyňa nemocnice Petra Lihanová, ...Zdieľať
lekar ŽILINA 10. októbra (WEBNOVINY) – Žilinskú fakultnú nemocnicu doposiaľ o stiahnutie výpovede oficiálne nepožiadal žiadny zo 115 lekárov.


Ako pre agentúru SITA ďalej uviedla hovorkyňa nemocnice Petra Lihanová, čakajúcimi absolventmi by skúsených lekárov nahradiť nedokázali, vedenie nemocnice situáciu ale zatiaľ nerieši, nehľadá nových lekárov, ani nevyjednáva. Čaká na inštrukcie ministerstva zdravotníctva.

„Budeme postupovať tak, ako rozhodne ministerstvo zdravotníctva, ktoré je našim zriaďovateľom,“ povedala. Podľa Lihanovej je atmosféra v nemocnici zatiaľ pokojná, lekári, nemocničný personál i vedenie komunikujú a fungujú normálne. „Ale môže to byť len ticho pred búrkou,“ dodala.

Koncom septembra dala v žilinskej nemocnici výpoveď polovica lekárov, 115 lekárom začala 1. októbra plynúť dvojmesačná výpovedná lehota.

Od decembra by teda niektoré oddelenia v žilinskej nemocnici mohli zostať bez lekárov. Na gynekológii, neurochirurgii, ARO, úrazovke či urológii dali výpovede takmer všetci lekári.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Lekári podľa SNS nemali inú možnosť, ako dať výpovede (10. 10. 2011)nasledujúci článok >>
Cestovanie vlakmi zdražie od začiatku novembra
<< predchádzajúci článok
Koniec hotovostných platieb cez faktúry