06. mája 2009

Vancouver aj Anaheim víťazne

Hokejisti Vancouver Canucks zvíťazili v utorňajšom stretnutí 2. kola play-off kanadsko-americkej NHL na ľade Chicaga 3:1 a v sérii sa ujali vedenia 2:1 na zápasy. Slovenský útočník v drese "kosatiek" ...

NEW YORK 6. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Vancouver Canucks zvíťazili v utorňajšom stretnutí 2. kola play-off kanadsko-americkej NHL na ľade Chicaga 3:1 a v sérii sa ujali vedenia 2:1 na zápasy. Slovenský útočník v drese "kosatiek" Pavol Demitra avizovane nehral pre zranenie z druhého duelu proti Blackhawks.

Rovnako úspešne ako Vancouver si v utorok počínali aj hráči Anaheimu, ktorí na vlastnom ľade zdolali Detroit najtesnejším rozdielom 2:1 a rovnakým pomerom vedú aj v sérii. Za "červené krídla" nastúpili aj dvaja Slováci Marián Hossa a Tomáš Kopecký, ani jeden z nich sa však bodovo nepresadil. Hossa strávil na ľade viac ako 21 minút a na domáceho brankára vyslal šesť striel. Kopecký odohral 6 minút a 45 sekúnd a prezentoval sa dvoma streleckými pokusmi.