Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

12. októbra 2007

Veľký zbor donských kozákov v Bratislave!V Bratislave vystúpi Veľký zbor donských kozákov v počte 20 spevákov na dvoch koncertoch.Zdieľať
Zaznejú na nich tie najslávnejšie liturgické skladby a ľudové piesne
Na druhom koncerte vystúpia aj vynikajúci muzikanti a tanečníci.

Utorok, 6. novembra 2007, 19.30 h
Rímsko – katolícky kostol Blumentál, Bratislava
Svjatyj Bože
Chrámový koncert
Duchovné, ruské a ukrajinské ľudové piesne: Večnaja pamjať, Kol slaven naš, Blažen muž, 12 rasbojnikov, Otče naš, Svatyj Bože, Tebe pojem, Chvalite imja Gospodne, Radujtesja pravednii, Vo carstvii Tvojom, Mnogaja leta; Trojka, Večernij zvon, Dušečka, Bandura, Volga, Volga, Mesjac na nebe, Večer na rejde, Oči čornyje. Plus prekvapenie!!!


Streda, 7. novembra 2007, 19.00 h
Estrádna hala PKO, Bratislava
Jechal kazak za Dunaj
Zábavný program k 90. výročiu VOSR – spev, tanec, garmoška, balalajka  
Metelica, Kalakolčik, Ulica, Jamščik, Kak za Donom, Berjozenka, Kalinka, tance Cigánsky, Jabločko, a mnoho ďalších vystúpení – a opäť prekvapenia (vrátane súdruha Lenina)!
Donskí kozáci boli jednou z prvých obetí boľševického terorizmu po VOSR. Veľká komunita napokon emigrovala za dramatických okolností cez Turecko do Európy.

Predpredaj vstupeniek
www.ticketportal.sk ,
 
Zakladateľ zboru Peťa Chuďakov, rodák z Rostova na Done, skutočný donský kozák, pôsobil ako tanečník a choreograf na divadelných scénach v Sofii, Drážďanoch a vo  Viedni. Je tiež vynikajúcim hráčom na harmonike a spevákom folkových piesní.
 
V roku 1981 nadviazal na tradíciu slávneho kozáckeho zboru, ktorý založil a viedol Sergej Žarov a založil Veľký zbor donských kozákov (nakoľko je zaregistrovaný v Rakúsku, má oficiálny názov Bolschoi Don Kosaken). Jeho členmi sú známi sólisti  rôznych európskych operných domov, viacerí z nich sú aj priamymi potomkami donských kozákov. Pravidelne sa schádzajú, pripravujú, študujú a koncertujú pred Peťovým vedením.
 
Dokonalá vyrovnanosť hlasov, obrovský dynamický kontrast, tvorivá a zodpovedná interpretácia, to je záruka veľkých umeleckých kvalít zboru. Rozmanitý repertoár svetskej, duchovnej, folklórnej aj klasickej hudby, verné publikum po celej Európe, spolupráca s rôznymi symfonickými aj dychovými orchestrami, speváckymi zbormi – to všetko spôsobuje veľkú obľubu  Veľkého zboru donských kozákov.  Na niektorých koncertoch dopĺňa spevácky zbor hudobná a tanečná skupina.
 
Svojim umením prispieva zbor ku zblíženiu a lepšiemu porozumeniu medzi západnou a východnou kultúrou a náboženstvami. Za túto činnosť ich často oceňuje tak kultúrna verejnosť, ako aj významní predstavitelia verejného a politického života rôznych krajín.
 
Manažérkou speváckeho zboru je Peťova manželka Valérie, ktorá aj spieva, hrá a vyučuje hru na klavíri.   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V SR sa za deväť mesiacov predalo 59 303 áut
<< predchádzajúci článok
Prestížny festival tanca NAY TANEČNÝ DOM

Veľký zbor donských kozákov v Bratislave! - diskusné fórum čitateľov

to moze byt15.10. 20:51:33