Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

12. októbra 2007

Gustáv Murín vydal knižku Návod na manželstvoSpisovateľ a publicista Gustáv Murín vo štvrtok podvečer v Sobášnej sieni Zichyho paláca vydal svoju novú knižku Návod na manželstvo. Útle dielko plné viac či menej vážnych rád, príkladov ...Zdieľať

BRATISLAVA 12. októbra (WEBNOVINY) - Spisovateľ a publicista Gustáv Murín vo štvrtok podvečer v Sobášnej sieni Zichyho paláca vydal svoju novú knižku Návod na manželstvo. Útle dielko plné viac či menej vážnych rád, príkladov i úvah pre všetkých, ktorí to myslia s manželstvom vážne, uviedol do života skutočne nápadito. Keďže, ako povedal, "vydať knihu, je pre autora, ako vydať dcéru", a navyše, knižka je o manželstve, rozhodol sa ju doslova vydať. Na "sobáš", ktorého hlavnými aktérmi boli: knižka - nevesta a čitatelia - ženích, si pozval aj svadobných hostí, "pôrodnú asistentku" a sobášnych svedkov. Špeciálnymi hosťami boli autorovi priatelia - manželia Prokopovci, ktorí sa v Sobášnej sieni Zichyho paláca presne pred štyrmi rokmi zosobášili. "Pôrodnou asistentkou", ktorá podľa autorových slov k narodeniu knižky pomohla, je Táňa Veselá - šéfredaktorka časopisu Rebecca, v ktorom Murínove články o manželstve dva roky vychádzali. Za svedkov si Murín pozval slovenského básnika a textára Kamila Peteraja, ktorý podľa jeho slov pomáhal knihe dospievať, a svoju dlhoročnú priateľku - moderátorku Soňu Müllerovú.

Najnovšia knižka vtipného a ostrieľaného spisovateľa a publicistu Gustáva Murína poradí, ako vydržať vo vzťahu po celý život. S nezvyčajným humorom opisuje autor situácie, do ktorých sa môžeme dostať vďaka svojim partnerom, deťom, priateľom, ba dokonca i domácim miláčikom. Podľa istej čitateľky má knižka všetkých päť P - príjemné, poučné, pekné, pikantné a pohodové čítanie. Gustáv Murín žije v jednom manželskom zväzku devätnásť rokov. Na otázku, či má rokmi odskúšanú aspoň jednu takú dobrú radu na šťastný vzťah, za ktorú by dal ruku do ohňa, odpovedal: "Moja osobná rada znie - nikdy nedávajte ruku do ohňa. Najmä nie vo vzťahoch, lebo v rámci dynamiky vzťahu ide o klasickú súhru protikladov. Mladým ľuďom nehovoríme, ako mlado vyzerajú a aj o šťastnom vzťahu začíname hovoriť až vtedy, keď si uvedomíme, čo všetko by ho mohlo narušiť. Takže nerušiť, žiť!"

Gustáv Murín (1959) pracuje ako vedúci laboratória Ústavu bunkovej biológie Univerzity Komenského v Bratislave. Vydal sedemnásť kníh (z toho päť v češtine, jednu vo francúzštine a jednu v hindí) - román, novelu, dve zbierky poviedok, zbierku sci-fi poviedok, sedem zbierok esejí, vedecko-popularizačnú štúdiu o biológii, dve popularizačné encyklopédie a dve zbierky cestovných príbehov. Jeho texty preložili do 36 jazykov. Literárne prezentácie absolvoval v 19 krajinách Európy, Ázie a Severnej Ameriky. Vo vydavateľstve Ikar vydal Abecedu sexu a erotiky (2005).

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podujatím Tanec pre všetkých sa pokrstí nová tanečná škola
<< predchádzajúci článok
ADAC test zimných pneumatík: úspech pneumatík Dunlop v dvoch dôležitých rozmeroch

Gustáv Murín vydal knižku Návod na manželstvo - diskusné fórum čitateľov