Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

19. júla 2011

Veterná smršť zdevastovala Veľké LudinceVeterná smršť narobila veľké škody v obci Veľké Ludince v okrese Levice. Vietor strhával strechy a škridly z domov, pretrhol elektrické vedenie. Hlavná cesta v obci je uzavretá, sú ...Zdieľať
stromy Ilustračné foto SITANITRA 19. júla (WEBNOVINY) – Veterná smršť narobila veľké škody v obci Veľké Ludince v okrese Levice. Vietor strhával strechy a škridly z domov, pretrhol elektrické vedenie. Hlavná cesta v obci je uzavretá, sú na nej popadané stromy. Pília ich a odstraňujú hasiči. Našťastie sa nikto nezranil, informovala agentúru SITA starostka Zita Cseri. Smršť prišla podľa jej slov zhruba o 22:45, trvala maximálne päť minút. „Takéto niečo som ešte v živote nevidela,“ povedala Cseri.

Cez obec sa dá v súčasnosti prejsť bočnými cestami, hlavná je neprejazdná. Obyvatelia majú popadané škridly z domov, niekde zobralo celú plechovú strechu, hovorí Cseri. „Stromy popadané na cestu, ktoré neviseli na elektrickom vedení, sme ešte v noci vypílili a odstránili,“ dodala. Po vypnutí elektriny sa obec spolu s hasičmi pustila do pílenia ďalších stromov. Práce na odstraňovaní následkov veternej smršte budú podľa starostky trvať zhruba týždeň.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Grécke banky sú dostatočne kapitalizované tvrdí, šéf EBA
<< predchádzajúci článok
EK hľadá prekladateľov so slovenským materinským jazykom

Veterná smršť zdevastovala Veľké Ludince - diskusné fórum čitateľov