26. mája 2012

Majstrovstvá Európy vo futbale sú už za dverami a mužstvá sú v plnej príprave na vrchol tejto futbalovej sezóny. V sobotu bolo na programe niekoľko zaujímavých priateľských medzištátnych zápasov. ...

futbal BRATISLAVA 26. mája (WEBNOVINY) - Majstrovstvá Európy vo futbale sú už za dverami a mužstvá sú v plnej príprave na vrchol tejto futbalovej sezóny. V sobotu bolo na programe niekoľko zaujímavých priateľských medzištátnych zápasov. Slovensko prehralo v rakúskom Klagenfurte s Poľskom 0:1. V ostaných zápasoch sa zrodili zaujímavé a aj prekvapujúce výsledky.

Vo švajčiarskom Bazileji sa v zápase domácej reprezentácie s Nemeckom roztrhlo vrece s gólmi. Fanúšikovia videli celkovo osem presných zásahov a na radosť domácich fanúšikov Švajčiari strelili do siete nemeckej reprezentácie päť gólov. Hrdinom zápasu bol Eren Derdiyok, ktorý sa presadil trikrát. Zverenci trénera Joachima Löwa prehrali 3:5.

Ďalšie prekvapenie sa zrodilo v Amsterdame. "Oranjes" prehrali s Bulharskom 1:2. Domácich futbalistov poslal do vedenia v 45. minúte Robin van Persie. Päť minút po zmene strán však vyrovnal z pokutového kopu Popov a v nadstavenom čase šokoval holandských fanúšikov Mičanski.

V sobotu sa strelecky trápili Portugalčania. Cristiano Ronaldo nenašiel so svojimi spoluhráčmi recept na macedónsku obranu a v Leirie sa preto zrodila bezgólová remíza. Dánska obrana nerobila naopak problém "kanárikom". Brazílčania zvíťazili v nemeckom Hamburgu nad Dánskom 3:1. Dvakrát sa do čierneho trafil Hulk a Dáni pomohli Brazílčanom aj jedným "vlastencom".

Z víťazstva sa v sobotu tešili aj úradujúci majstro sveta Španieli. "La Furia Roja" porazila Srbsko 2:0. V 64. minúte otvoril skóre Adrián López a o desať minút neskôr pridal druhý presný zásah Španielov z pokutového kopu Cazorla. Vyrovnanejší priebeh mal zápas v Oslo, kde hostili domáci futbalisti Anglicko. O víťazstve "Albiónu" rozhodol v 9. minúte Ashley Young.

Ďalší účastník európskeho šampionátu, Česko, sa v rakúskom Grazi potrápil s Izraelom. Českých futbalistov zachránil v nadstavenom čase víťazným gólom Lafata.

Výsledky sobotňajších medzištátnych prípravných futbalových stretnutí:

HAMBURG (Nemecko)
Dánsko - Brazília 1:3 (0:3)
Góly: 71. Bendtner - 8. a 40. Hulk, 13. Zimling (vlastný)

Brazil 3-1 Denmark ( Friendly ) by goalsarena2012-3

ST. GALLEN (Švajčiarsko):
Španielsko - Srbsko 2:0 (0:0)
Góly: 64. Adrián López, 74. S. Cazorla (z pok. kopu)

Испания - Сърбия 2:0 by FootballKing2192

BAZILEJ:
Švajčiarsko - Nemecko 5:3 (2:1)
Góly: 21., 23. a 50. E. Derdiyok, 67. Lichtsteiner, 77. Mehmedi - 45. M. Hummels, 64. Schürrle, 72. M. Reus