21. júla 2007

Víťazom časovky na Tour Vinokurov, lídrom stále Rasmussen

Trinásta etapa 94. ročníka Tour de France, ktorou bola časovka jednotlivcov na 54 km v meste Albi, podľa predpokladov priniesla viacero zmien v priebežnej klasifikácii, ale majiteľa žltého trička ...

ALBI 21. júla (WEBNOVINY) - Trinásta etapa 94. ročníka Tour de France, ktorou bola časovka jednotlivcov na 54 km v meste Albi, podľa predpokladov priniesla viacero zmien v priebežnej klasifikácii, ale majiteľa žltého trička najprestížnejších cyklistických pretekov nezmenila. Naďalej si ho udržal Dán Michael Rasmussen, ktorý skončil v časovke na 11. mieste so stratou 2:55 min za víťazným Kazachom Alexandrom Vinokurovom. To stačilo bývalému majstrovi sveta v pretekoch horských bicyklov a jednému z najlepších vrchárov súčasného pelotónu na udržanie si líderskej pozície, hoci druhý Austrálčan Cadel Evans stiahol jeho náskok na rovnú minútu.
Vinokurov vyhral prvú z dvojice individuálnych časoviek suverénnym spôsobom. Tridsaťtriročný líder kazašského tímu Astana viedol na všetkých medzičasoch a v cieli mal pred druhým Austrálčanom Cadelom Evansom náskok 1:14 min. Tretie miesto si vybojoval Vinokurovov oddielový kolega a najlepší jazdec Astany v priebežnej klasifikácii Nemec Andreas Klöden (+1:36).

13. etapa 94. ročníka Tour de France: časovka Albi - Albi, 54 km

ALBI 21. júla (SITA) - Trinásta etapa 94. ročníka Tour de France, ktorou bola časovka jednotlivcov na 54 km v meste Albi, podľa predpokladov priniesla viacero zmien v priebežnej klasifikácii, ale majiteľa žltého trička najprestížnejších cyklistických pretekov nezmenila. Naďalej si ho udržal Dán Michael Rasmussen, ktorý skončil v časovke na 11. mieste so stratou 2:55 min za víťazným Kazachom Alexandrom Vinokurovom. To stačilo bývalému majstrovi sveta v pretekoch horských bicyklov a jednému z najlepších vrchárov súčasného pelotónu na udržanie si líderskej pozície, hoci druhý Austrálčan Cadel Evans stiahol jeho náskok na rovnú minútu.