Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. decembra 2012

Vláda sa rozhoduje ako pred koncom sveta, tvrdí BugárĽudia dostávali podľa predsedu strany Most-Híd Bélu Bugára tento rok veľmi veľa negatívnych impulzov, čo je veľmi zlé. V rozhovore pre agentúru SITA pripomenul, že to bolo ...Zdieľať
bela bugar BRATISLAVA 28. decembra (WEBNOVINY) – Ľudia dostávali podľa predsedu strany Most-Híd Bélu Bugára tento rok veľmi veľa negatívnych impulzov, čo je veľmi zlé.


V rozhovore pre agentúru SITA pripomenul, že to bolo zrušenie rovnej dane, navýšenie daní pre právnické osoby, zvýšenie odvodov, niektorých poplatkov, sťaženie možností pracovať na dohodu, na živnosť. Fico podľa Bugára navrhne niečo, čo v tom momente vyzerá ako riešenie, ale každý vie, že to nie je tak.

„Keď zdvihnem právnickým osobám daň, ak platili doteraz 19 percent, neboli síce podmienky až také ružové, ale dalo sa žiť. Zrazu niekto vystrelí daň hore o štyri percentá, tak bude hľadať iné možnosti, aby aspoň viac neplatil. Ale možno bude platiť menej. Teda vláda vytvorí riešením jedného problému – nedostatku financií, ďalší problém, keď bude ešte menej financií. Daňový výber bude podľa mňa nižší,“ povedal Bugár s tým, že život je stále ťažší a ťažší. Ľudia chodia do obchodov menej.

Keď robili konsolidáciu bývalé vlády, neurobili podľa Bugára to, že by rozdelili 120 miliónov desiatim firmám, a z toho niektorým blízkym firmám, ktoré potom chvália zvyšovanie daní. Podľa neho vláda robí veci, ako keby sa blížil koniec sveta a rýchlo teraz musí niečo urobiť, aby „naši“ boli spokojní.

Rozpočet na rok 2013 nie je podľa Bugára reálny. „Je neudržateľný, nedosiahne tie čísla, ktoré si myslí, že vyberú na daniach, ale potom budú musieť rozmýšľať, čo ďalej. Zoberú ďalších 400 miliónov z druhého dôchodkového piliera? Čo potom, keď aj toto minú? Oni neprijímajú také opatrenia, ktoré by z dlhodobého hľadiska pomohli,“ uzavrel Bugár.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Francúzska ekonomika skočila na brzdu, ledva ušla recesii
<< predchádzajúci článok
Ku koncu roka dá Slovensko zbohom analógovej ére vysielania