Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. februára 2010

Vlastenecký zákon je podľa Simona farizejstvomZa farizejstvo považuje nezaradený poslanec Zsolt Simon vlastenecký zákon, ktorý do parlamentu predložili poslanci za SNS Ján Slota a Rafael ...Zdieľať
Ilustračné foto SITA/Tomáš Benedikovič


BRATISLAVA 12. februára (WEBNOVINY) - Za farizejstvo považuje nezaradený poslanec Zsolt Simon vlastenecký zákon, ktorý do parlamentu predložili poslanci za SNS Ján Slota a Rafael Rafaj. Národniarov Simon upozornil, že veci ako nástenkový tender, predaj emisií pod cenu garážovej firme či podpisovanie poslanca jeho kolegom nie sú správne príklady vlasteneckej výchovy.

„Navrhujem to, čo minule, aby ste do zákona doplnili aj vetu: Taktiež sľubujem, že nebudem rozkrádať verejné financie, majetok štátu a nebudem podpisovať svojho kolegu,“ odkázal národniarom Simon. Podľa poslanca sa vlastenectvo nedá vynútiť zákonom. Zdôraznil, že návrhom chce SNS iba zakryť rozkrádanie majetku pod taktovkou vládnej koalície.

Ako naozajstní vlastenci sa podľa neho zachovali napríklad zamestnanci štátnych Lesov, ktorí upozornili na kradnutie v podniku, z ktorého okrem iného zmizlo šesťsto kamiónov dreva. „Čo za to dostali od vlády? Prinútili ich k dobrovoľnému odchodu, rozšírili rady nezamestnaných,“ dodal Simon. Zároveň navrhol, aby parlament nepokračoval v rokovaní o zákone.

„Pán poslanec bol evidentne zjavne mimo. Škandálom je evidencia etnických strán na tomto území, tých istých, ktoré rozvrátili túto republiku,“ reagoval predseda poslaneckého klubu SNS Rafaj. "Škandálom je, že sa nehanbíte za svoj antislovakizmus, skrývate sa za kauzalógiu," pokračoval.

Vlastenecký zákon považuje poslankyňa Zdenka Kramplová za veľmi potrebný, v iných štátoch sa podľa nej vlastenectvo cení ako najvyššia hodnota, na Slovensku sa biľaguje ako nacionalizmus.

„Kde chodíte na tie vaše spôsoby. Najradšej by ste mali Slovákov kdesi v kúte, kľačať na kolienkach na kukuričke. Keď Slovák chce to, čo je bežné vo svete, hneď ste krikľavý,“ kontroval Simonovi poslanec za SNS Emil Vestenický.

Podľa poslankyne za ĽS-HZDS Kataríny Tóthovej určite vlastenectvu nepomáha účasť zákonodarcov na Fóre poslancov Karpatskej kotliny alebo donášanie Bruselu.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
VW ukončí v Bratislave výrobu Octavie
<< predchádzajúci článok
Za SDKÚ-DS bude kandidovať aj Beblavý

Vlastenecký zákon je podľa Simona farizejstvom - diskusné fórum čitateľov